Більше як на пів мільйона гривень поповнились сільські бюджети на Тернопіллі

земляУ результаті електронних торгів на право оренди земельних ділянок державної власності сільгосппризначення місцеві бюджети п’яти сільських рад на Тернопільщині поповнились коштами на 593,81 тис. гривень. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2 рази від стартової ціни.

У липні цього року на Тернопільщині відбулося 15 електронних земельних аукціонів. На торги були виставлені права оренди 24 земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів. Їх загальна площа — понад 195 га. Стартовий розмір орендної плати за ці земельні ділянки — 247,32 тис. грн.

Читайте також: За кубок з оранки змагалися трактористи «Контінентал»

За словами начальника головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Івана Кузя, за результатами реалізації права оренди на конкурентних засадах місцеві бюджети сільських рад на території Борщівського, Бучацького, Гусятинського, Козівського та Монастириського районів, на території яких продавали таке право, поповнились коштами від сплати річної орендної плати на 593,81 тис. гривень. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2 рази від стартової ціни.

Читайте також: 2,72 млн грн надійшло до бюджетів Тернопільщини від продажу прав оренди землі

Найвищий розмір річної орендної плати за результатами торгів зафіксований у Доброводівській сільській раді Монастириського району Тернопільської області – 105,01 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Орендна плата становила 50,14 тис. грн (стартова ціна лота становила 3,82 тис. грн), з розрахунку 7,65 тис. грн за 1 га (річна орендна плата зросла у 13,2 раза).

— Завдяки організованим головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області земельним торгам місцеві ради отримують щорічний прибуток до бюджету від оренди земель державної власності, фактично не витрачаючи коштів, — повідомив начальник земельного відомства Тернопільської області Іван Кузь.