Більш як через 40 років збувся заповіт преподобного Амфілохія Почаївського (Фото)

m_il_osv11Амфілохій Почаївський (у миру Яків Варнавович Головатюк) – святий, чудотворець, старець, схиігумен Почаївської лаври, уродженець села Мала Іловиця Шумського району на Тернопільщині – останні роки свого благочестивого земного життя провів у рідному селі, зціляючи не лише простих людей, а й воїнів УПА. Протягом усього життя святий мав намір збудувати храм у своєму селі, але радянська влада всіляко цьому перешкоджала. Не зважаючи на перепони, преподобний завжди говорив: «Мене не буде, а церква – буде».

І ось більш як через 40 років з дня кончини преподобного його заповіт виконано: на тому місці, де заповідав отець Йосиф, постав храм. Урочисте освячення та першу святкову Божественну літургію у новому храмі звершив високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, повідомляє прес-служба Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату.

На Богослужінні разом із жителями села молився голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець та народний депутат України Михайло Головко.

За доброю традицією преподобного Амфілохія, для всіх, хто прийшов розділити радість свята, було приготовано частування. Адже отець Йосиф ніколи нікого не випускав зі свого дому голодним.

m_il_osv01 m_il_osv02 m_il_osv03 m_il_osv04 m_il_osv05 m_il_osv06 m_il_osv07 m_il_osv08 m_il_osv09 m_il_osv10