У Білорусі затримали громадян України і погрожують в’язницею на 8 років – МЗС України (Відео)

Затримання силовиками протестувальників у Білорусі

МЗС України вимагає в Білорусі негайно звільнити затриманих українців.

У Білорусі за начебто участь в акціях протесту затримали вже 12 громадян України. Про це з посиланням на білоруське джерело повідомляє ТСН.

Як заявив в ефірі телеканалу сьогодні вранці журналіст “Радіо Свобода” Валерій Калиновський, вночі у людини, до якої приїхали троє грмоадян України, білоруські силовики провели обшук і вилучили паспорт українця.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба сьогодні вранці на брифінгу підтвердив затримання в Білорусі трьох громадян України: двох волонтерів громадської організації “Восток SOS” Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва, а також затримання українки Оксани Альошиної. Трьом затриманим громадянам України білоруська влада інкримінує начебто вчинений ними кримінальний злочин – участь у масових заходах, що виявилась “в організації маових заворушень, які супроводжувалися “. Покарання за це у Білорусі – до 8 років за ґратами.

Консул України поки не може знайти затриманих українців у жодному з СІЗО.

“Офіційні органи Білорусі не інформують нас про місцеперебування наших громадян. І по суті, що відбувається, – консул об’їжджає всі точки, де їх можуть утримувати, щоб встановити хоча б якісь дані”, – сказав глава МЗС України.

Читайте також: Із переповнених СІЗО міліція потайки випускає затриманих – у Білорусі тривають протести (Відео)

Дмитро Кулеба повідомив, що МЗС України направило до МЗС Білорусі ноти, в яких вимагає негайно звільнити українських громадян і дати їм можливість безперешкодно повернутись в Україну.

Більше подробиць – у відео ТСН з Білорусі та у повній версії 5 каналу брифінгу глави МЗС України Дмитра Кулеби.