“Бійцям бракує спіднього, шкарпеток і складного оснащення”, – Самооборона Майдану Тернопільщини (Відео)

P8190013-nЩе у травні збір коштів для потреб армії та добровольців розпочали представники громадської організації Самооборона Майдану Тернопільщини.

З того часу, як стверджує активіст громадської організації Юрій Моргун, до них надійшли такі суми: 1 мільйон 245 тисяч 155 гривень, 1 425 євро, 656 доларів США, 300 канадських доларів, 50 фунтів, 500 білоруських рублів.

Читайте також. Самооборона Майдану Тернопільщини відправила на схід відремонтований БТР (Фото)

Більшість коштів – цільова допомога. Тобто самооборонці, завдяки зв’язкам, купували для людей амуніцію та інше за їхні ж кошти чи за гроші громад/благодійників, які допомагали воякам зібрати все перед відправкою на схід.

Загалом 253 тисячі 385 гривень надійшли як пожертви громадян, 27 498 грн активісти вийняли зі скриньок.

Читайте також. Майже 85 тис. грн за місяць зібрали волонтери логістичного центру у Тернополі (Фото, Відео)

- За ці гроші ми придбали 213 бронежилетів, 660 шоломів, 10 камуфляжних форм, 18 розвантажувальних жителів, 100 тактичних окулярів, 90 карематів, 90 спальників, 4 каріматори, 12 гідраторів, два приціли, один тепловізор і бінокль, – прозвітував Юрій Моргун перед пресою. – Таким чином з квітня до 19 серпня ми витратили 1 мільйон 174 тисячі 365 гривень, у тому числі 976 євро.

Станом на 19 серпня в активістів залишилося 86 тисяч 15 гривень, з яких близько 60 тисяч – знову ж таки цільові кошти, тобто ті, які їм принесли на придбання шоломів і бронежилетів для певних людей. Валюту -  449 євро, 656 доларів США, 300 канадських доларів, 50 фунтів – активісти тримають, не обмінюють, бо мають надію на купівлю іноземних медичних препаратів, зокрема «Celox» (кровоспинний засіб – прим.).

- Крім того, ми купували тканину для пошиття нашоломників, спідньої білизни для бійців і розвантажувальних жителів на 10 ріжків, - додав він. – Якщо до цього залучати волонтерів, то вдається економити кошти, аби витратити їх на інше.

Представник «Самооборони Тернопільщини» перелічив, що зараз бійці найбільше потребують: спідньої білизни, термобілизни, шкарпеток, футболок, теплого одягу, засобів особистої гігієни та прально-дезинфекційних засобів, спорядження, форми, касок,елементів екіпірування. Звісно, бракує і вартісного оснащення - приладів нічного бачення, тепловізорів, прицілів.

- Українська форма, треба чесно сказати, - низької якості, тому вона так швидко псується, - додає пан Моргун. – Натомість теплі речі вже потрібні, бо йде до осені…

Натомість із харчами нині на передовій особливих проблем немає. Брак продуктів відчувають лише ті, хто опинився в оточенні бойовиків, тому до них доставити вантажі важко або й неможливо. Юрій Моргун сам у цьому пересвідчився, адже відвозив продукти на схід.