“Бійців, які в нас лікуються, навчають навикам саморегуляції”, – лікар-психіатр Олег Гуковський (Відео)

P9240037-n– Не всі травми війни є видимими, але всі потребують лікування, – такими словами почав свою розповідь голова місцевого осередку Асоціації психотерапевтів України, лікар-психіатр Олег Гуковський.

Фахівець розповів, що у Тернополі розпочав роботу call-центр, куди військовослужбовці, представники їхніх родин чи просто люди, які особливо гостро переживають складний нинішній час, можуть звертатися за психологічною допомогою.

Читайте також. Логістичний центр уже має три склади, де приймає допомогу тернополян для Української армії (Відео)

Власне, місцевий осередок психотерапевтів уже давно надає допомогу тим, хто був на Майдані, родинам загиблих там героїв. Втім, нині виникла ще більша потреба – у допомозі бійцям, їхнім родинам і людям, яким важко пережити війну в країні. Олег Гуковський втішений тим, що таке розуміння об’єднало зусилля лікарів і представників громадських організацій. Дуже активно включилося у цю роботу духовенство, зокрема місцева парафія УГКЦ.

– Є саll- центр, де є можливість записатися на консультацію до психолога, – продовжує Олег Гуковський. – Безпосередньо можна звернутися у всі лікувальні заклади і отримати повноцінну допомогу. Наприклад, у нашій лікарні надають максимально професійну, якісну, повноцінну поміч. У денному стаціонарі, який я очолюю, щодня проводиться тренінг зі стрес-менеджменту, тобто навчання навикам саморегуляції. У цей, такий складний період і військовослужбовці, які в нас лікуються, також проходять ці навчання.

Лікар-психіатр Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні не приховував, що воякам дуже важко визнати, що вони потребують допомоги. Такий синдром характерний для всіх людей, які беруть участь у бойових діях – тобто в різних країнах. Зрештою, навіть звичайним людям дуже важко переступити кабінет психолога вперше.

– Тому ми зацікавлені у проведенні широкої просвітницької роботи стосовно психопрофілактики, психогігієни, розладів, які можуть виникати як у військовослужбовців, так і у всіх, хто переймається проблемами сьогодення. Можливо, це будуть такі методички з першої психологічної допомоги, – каже Олег Гуковський. – Ми плануємо також провести так зване «родинне коло», яке ми ініціювали у Зарваниці для тернопільських родин Героїв «Небесної сотні», для родин військовослужбовців, які нині перебувають на сході.

Фахівець наголошував, що провадити таку діяльність треба максимально коректно, аби не «ранити» і так зболені душі вояків. Адже без психологічної підтримки вони не зможуть повернутися до нормального мирного життя. Такі прояви ми бачили після подій Афганської війни. Чимало її ветеранів спилися або пішли «у кримінал».

Довідково. За психологічною допомогою воякам і їхнім родичам можна звертатися на «гарячу лінію» Логістичного центру, який створило Об’єднання заради громади “Ядро” – 097-205-50-55.

Софія Левицька