Бійців АТО у Тернополі запрошують на безкоштовну реабілітацію і масажі (Фото)

Безкошкоштовну реабілітацію у курси масажів уже пройшли 17 бійців АТО.

Волонтери кажуть, що прийняти можуть значно більшу кількість українських захисників.

А ініціював такий волонтерський проект викладач і студенти ТНПУ ім. Володимира Гнатюка. Курс реабілітації вони проводять у колишньому санаторії-профілакторії вишу, інформує сайт ГУ Нацполіції в Тернопільській області.

ф1

Ідея такої допомоги виникла у доцента кафедри здоров’я людини, фізичної реабілітації, безпеки життєдіяльності Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка Людмили Вакуленко.

Вона розповіла, що у виші студенти-четвертокурсники теоретичні знання з реабілітації закріплюють на практиці. Майбутні реабілітологи повинні вміти зробити масаж та провести фізичну реабілітацію. Колись на базі ТНПУ працював санаторій-профілакторій і здобуті знання вони закріплювали на студентах, які там оздоровлювалися. Проте санаторій не працює, співробітників уже тут немає, залишилося лише приміщення.

ф2

– Ідея проводити реабілітаційний масаж виникла після того, як побачила, що у державі виникають труднощі з наданням цих послуг, – розповідає Людмила Вакуленко. – Я порадилася зі студентами і ми вирішили запропонувати свою допомогу. Я впевнена в своїх учнях і в тому, що вони добре робитимуть свою роботу.

ф3

Таку пропозицію педагогічний університет виклав у листі та надіслав його на ім’я міського голови Тернополя Сергія Надала. Вони отримали ствердну відповідь і почали допомагати. Перед початком волонтерства зі студентами-реабілітологами попрацював психолог. Він розповів їм про специфіку роботи з учасниками АТО.

Сьогодні реабілітацію в профілакторії ТНПУ пройшло уже 17 учасників бойових дій. Проте обмежень немає і вони можуть прийняти значно більшу кількість хворих.

ф4

Аби потрапити на реабілітацію, каже Людмила Вакуленко, потрібно мати направлення з медзакладу. Далі вона, як лікар-реабілітолог оглядає, призначає курс лікування та обирає студента-волонтера, який займатиметься хворим. Усі процедури майбутні реабілітологи проводять під наглядом професіонала.

ф5