Бійці ЗСУ розповіли нюанси спецоперації, як відібрали в окупантів 2,5 км Донбасу (Відео)

Після взяття 24-ю бригадою ЗСУ під контроль Чигарів, бойовики взялись методичними обстрілами випалювати селище. Фото - Фейсбук 24 ОМБр імені короля Данила
Після взяття 24-ю бригадою ЗСУ під контроль Чигарів, бойовики взялись методичними обстрілами випалювати селище. Фото – Фейсбук 24 ОМБр імені короля Данила

Операція зі взяття під контроль передмістя окупованої Горлівки селища Південне, а, точніше, його частини під назвою Чагарі, була настільки продуманою і підготованою, що під час самої операції в ніч на 8 травня українським бійцям нічого “по ходу” змінювати не довелось.

Про це розповіли 24 Каналу бійці 24-ї бригади ЗСУ імені Короля Данила, які місяць тому взяли під контроль Чигарі.

"За планом зайшли, за планом відпрацювали, за планом змінилися", - каже учасник цієї операції боєць Георгій.

Читайте також: Бійці ЗСУ взяли під контроль важливий населений пункт Донбасу — окупанти скаженіють (Мапа, Відео)

Він пояснив, що в ході понад місяця приготувань до звільнення Південного, бійці бригади вивчили всі мінні пастки окупантів та непомітні шляхи заходу і виходу в селище.

Читайте також: Всі подробиці спецоперації: бійці ЗСУ розповіли, як відібрали в окупантів передмістя Горлівки (Відео)

Бойовики виявили, що Чигарі уже не їхні, а там бійці 24-ї бригади ЗСУ, лише наступного дня. В ніч на 9 травня окупанти пробували вивідати кількість і розташування вогневих точок українських військових, та наші на такі вогневі провокації не піддалися і ворога вглиб села не пустили. Бойовики на штурм не наважилися, бо мали занадто мало сил і засобів це робити за умови, що на пагорбах навколо бійців ЗСУ у Чигарях прикривали з висот механізовані підрозділи 24-ї бригади.

Читайте також: Мета окупантів — знищити Чигарі: унікальні кадри зі звільненого ЗСУ передмістя Горлівки (Відео)

При першому заході українських військових  у Південне, як розповідає боєць бригади ЗСУ Олег, він уже після бою побачив кров на своїй руці - поранення було легким, відтак руку перебинтував, а значної медичної допомоги не знадобилось.

Однак  у товариша, каже Олег, були втрати в озброєнні: ворожим осколком в АК приклад просто зрізало.

Читайте також: Бойовики дали лише 3 години на евакуацію: з передмістя Горлівки масово виїздять люди (Відео)

Взяття під контроль Південного - це наймасштабніше у цьому році просування вперед українських військових на Донбасі  – в окупантів відібрали понад два кілометри.

Більше подробиць - у сюжеті.