“Бібліофест-2014”: колекції дитячих машинок, зустрічі з письменниками, ігри та розваги (Фото)

осн22У читацькому вирі 29-30 вересня закрутив Тернопіль «Бібліофест-2014» – бібліотечний фестиваль «Українська героїка».

Зустрічі, презентації, книги, письменники і читачі, квести, виставки та всеукраїнський марафон – усе, щоб зацікавити, донести до читача, познайомити та зарекомендувати безцінне джерело пізнання – книгу.

Читайте також. У Тернополі фестиваль об’єднав тих, хто любить читати і творить українську книгу (Відео)

Перший день фестивалю в бібліотеці-музеї національної іграшки №5 для дітей був насичений цікавими заходами та акціями. Бібліотекарі разом з менеджером видавництва «Навчальна книга Богдан» Валентиною Січкоріз провели літературну квест-гру за творами В.Рутківського та презентацію творів автора.

Про це та інше ІА «7 Днів-Україна» розповіла бібліотекар, письменниця Ірина Мацко.

Після цікавої подорожі сторінками книг учні 4-Б класу школи-садка №7 взяли участь у всеукраїнському "КНИЖКОВОМУ МАРАФОНІ 42" від уже відомої в Тернополі авторки проектів книжкових шпаківень «Додай читання» та проекту «Тату, почитай!» Євгенії Пірог.

Нагадаємо, марафонський забіг - 42 кілометри, а у книжковому марафоні кожна книжка – один кілометр. Під час заходу дітям вдалося пробігти аж 10 кілометрів книг – тобто розповісти, порекомендувати для прочитання іншим дітям аж про 10 улюблених книг. І як у всякому марафоні, естафету передали далі - бібліотеці №5 для дорослих, книгарні «Є» Тернополя та видавництву «Навчальна книга Богдан».

Також у цей день учні 4-А класу ТНВК №7 взяли участь у відкритті фан-клубу Туве Янссон - до 100-річчя від дня її народження. Менеджер «Видавництва Старого Лева» Тетяна Мельник і заступник головного редактора Катерина Міхаліцина були гостями на цьому заході та презентували найсвіжіші новинки видавництва. А також діти разом з лялькою-героєм твору та майстринею, яка пошила головного героя для музею іграшок, Ольгою Гасай посмакували імбирним печивом за рецептами книги «Рецепти Мумі-Мами». За результатами відкриття фан-клубу вирішили зібрати наступне засідання клубу в жовтні. Про точну дату повідомлять у блозі бібліотеки-музею «Розумний павучок».

Ще однією подією цього дня стало відкриття виставки персональної колекції іграшкових ретро-машин з колекції тернополянина Тараса Демкури за участю відомого в краї, та й в Україні, бізнесмена, мецената. Цю колекцію пан Демкура збирає уже давно і, як розповів, здійснив цим одну зі своїх дитячих мрій. Крім того, чоловік є власником колекції оригінальних ретро-машин, які часто можна побачити на вулицях міста чи фестивалях, на радість дітям та усім жителям.

Величезна колекція - із більш як ста автомобілів, вперше представлена на огляд відвідувачів, розміщена на виставкових вітринах в музеї національної іграшки, що при бібліотеці №5 для дітей. Кумедна колекція з пасажирами, що ніби поспішають на весілля і створили затор, колекція металевих ретро-машин, які також збилися в групку в іншому місці музею, лімузини, «Каділаки», навіть легендарна машина Бетмена – все, щоб зацікавити відвідувача. Адже основна мета незмінна – залучити дитину, та й дорослого, до читання, до знань, до пізнання та пошуку нового.

З цією ж метою до бібліотеки ефектно під`їхав легендарний «Mercedes-Benz» - синій кабріолет, який не залишив байдужими ні читачів, ні відвідувачів, ні гостей, ні простих перехожих. Ще однією акцією було читання в кабріолеті. Дуже приємно, що поряд із розкішною колекцією відомого бізнесмена розмістилась невеличка, але цікава, колекція наймолодшого читача бібліотеки, ще дошкільника - Ростислава Заяця.

І на завершення цього фестивального дня учні 10-х класів школи №22 зустрілися з відомим письменником, журналістом, переможцем конкурсу «Коронація слова-2003», викладачем Олександром Вільчинським. Зустріч мала назву «Люди і долі». Тернополянин поділився з дітьми життєвими історіями, які ввійшли в його твори, розповів про своє життя та причини, що підштовхнули його до писання.

Софія Левицька