Безсмертний про підсумки “нормандського” саміту: “Я побачив величезні небезпеки” (Відео)

Роман Безсмертний. Фото з відкритих джерел
Роман Безсмертний. Фото з відкритих джерел

Зеленський не бачить у Пітіну президента країни-агресора, яка окупувала частину України і розв’язала війну на Донбасі, а таке ставлення до Путіна несе величезні загрози для України.

Про це заявив в ефірі 5 каналу недавній представник України у політичній підгрупі Мінських переговорів Роман Безсмертний.

Говорячи про підсумки “нормандського” саміту в Парижі 9 грудня, Безсмертний відзначив, що побачив у них дуже тривожні для України “дзвіночки”.

“Я побачив величезні небезпеки, які в собі несуть дуже серйозні загрози по напрямку мінських домовленостей”, – сказав Роман Безсмертний.

Читайте також: Результат «нормандських» переговорів: повна версія прес-конференції Зеленського, Меркель, Макрона і Путіна (Відео)

Український дипломат і політик пояснив, що спільна прес-конференція глав країн-членів “нормандської четвірки” показала радикальну зміну ставлення України в особі її нинішнього Президента до Президента Росії як країни-агресора.

“По суті, Зеленський говорив не з людиною, яка давала команду на анексію Криму, на введення військ в Крим, яка давала команду на збиття літака МН-17, давала команду на введення військ в український Донбас, дає команду на ведення вогню по території України. По суті ми побачили не спілкування ворогів за посередництва двох лідерів європейських держав, а вперше за ці 6 років ми побачили спілкування партнерів”, – заявив Роман Безсмертний.

Читайте також: Про що домовилась «нормандська четвірка» 9 грудня: опублікований спільний підсумковий документ (Текст)

У такій зміні ставлення до Путіна, застерігає Безсмертний, велика небезпека для України.

“Цей поворот, він фактично надає Путіну зовсім інший статус в оцих переговорах… і якби не окремі паси, які робила канцлер Меркель, які так, на жаль, президент Зеленський і не помітив, то все виглядало б насправді дуже неприємно”, – сказав досвідчений дипломат про прес-конференію за підсумками переговорів глав країн-членів “нормандської четвірки”.

Читайте також: Що на Донбасі має змінитись за лічені тижні внаслідок домовленостей «нормандської четвірки» (Відео)

Роман Безсмертний звернув увагу, що Путін уже почав тискнути на Україну так званою “формулою Штаймаєра”, наполягаючи, що раз Україна перед “нормандським самітом” із нею погодилась, то тепер має імплементувати її в своє законодавство і проводити вибори на окупованому Донбасі. При цьому, наголосив Безсмертний, Путін змовчав, що ніякої “формули Штаймаєра” Мінські угоди не містять, однак президент РФ назвав Мінські угоди непорушними, коли заявив, що повертати Україні контроль за кордоном до проведення виборів на Донбасі Росія не збирається.

“Путін займав не просто позицію твердолобу, тоталітарну. Він займав типову кремлівську позицію, яке не просто не дотримується цих норм, вона тлумачить їх так, як вважає за необхідне. Кремль допускає проведення будь-якого політичного процесу під контролем Збройних сил”, – констатував Роман Безсмертний порушення Росією міжнародних конвенцій.

Читайте також: «Україна змушена буде», — Безсмертний вказав на небезпеки від нових домовленостей у Мінську (Відео)

Тому, впевнений Роман Безсмертний, Президенту України і його команді слід ретельніше готуватись до наступних переговорів з Путіним і не боятись говорити з ним як з Президентом, який особисто віддавав наказ про напад армії Росії на Україну і окупацію частини територій України.

Більше – у повній версії коментаря Романа Безсмертного 5 каналу