Безсмертний назвав умови вступу армії Білорусі у війну проти України: “Ймовірність дуже висока” (Відео)

Роман Безсмертний. Фото з відкритих джерел

Лукашенко може віддати наказ своїм військам іти в наступ на Україну, коли його “дотисне” Путін або ж іншого виходу в самопроголошеного білоруського очільника не буде з власних причин.

Про такі дві умови попередив посол України в Білорусі у 2010-2011 роках Роман Безсмертний в ефірі телеканалу “Еспресо“.

"Чи ладен Лукашенко прийняти рішення, аби білоруські війська атакували Україну? Є кілька випадків, коли це абсолютно можливо, і ці випадки треба чітко розуміти. Перший, коли така команда буде дана з Москви. Другий, коли Кремль буде зазнавати поразки і Лукашенку треба буде просто виграти час для того, щоб втекти. Ймовірність застосування Збройних сил Республіки Білорусь у такій війні дуже висока", - сказав Безсмертний.

Український дипломат підкреслив, що за таких обставин Україні не слід легковажити і думати, що очільник Білорусі і далі буде якось викручуватись від вступу у війну за допомогою гучних заяв.

"Лукашенко знаходиться повністю у стані керованості російським військовим командуванням. Лукашенко говорить те, що йому пишуть з Кремля. І всі ті випадки "викручувань" є складовою інформаційної операції проти України, а не якимось ідеями чи задумами "великого командувача" Республіки Білорусь. Треба чітко розуміти, що Лукашенко не просто військовий злочинець, який разом з кремлівською бандою веде війну проти України. Він ще й самозваний президент, що знущається з білоруського народу. Відповідно, у фіналі цієї трагічної історії йому буде пред'явлено звинувачення не тільки в агресії проти України, а й у знущанні з народу Білорусі", – підкреслив Роман Безсмертний.