Безсмертний назвав імена винних у зриві української спецоперації затримання “вагнерівців” (Відео)

Спецоперація із затримання членів ПВК “Вагнера” українськими спецслужбами в серпні 2020 року була зірвана через передачу секретної інформації з Офісу Президента України главі МЗС Білорусі.

Про це експосол України в Білорусі і представник України в політичній підгрупі ТКГ у 2018-2019 роках Роман Безсмертний заявив в ефірі програми “Прямим текстом” на “5 каналі“.  

"Злив інформації відбувся з Києва. Я по інформації, яка на той момент була, і по розумінню, що таке Білорусь, можу сказати, в які пункти це робилося, через кого канал цей працював, хто із присутніх на нараді народив цю ідею, хто забезпечив технологічно", – сказав Безсмертний. 

За його словами, під час наради в Офісі президента України була озвучена ідея відкласти операцію українських спецслужб із затримання "вагнерівців". На той момент російські найманці вже перебували в Білорусі. Щоб це зробити, вирішили попередити Білорусь. Для цього глава Офісу президента України Андрій Єрмак телефонував главі МЗС Білорусі Володимиру Макею. Без розмови Володимира Зеленського з Олександром Лукашенком також не обійшлося, впевнений Роман Безсмертний.

"Ми повинні розуміти, що це за держава – Білорусь. Це держава, яка знаходиться в руках однієї людини. Біля нього є тільки одна особа, яка має постійний прямий зв’язок із контрагентами в Києві, - нинішній міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей... Його візаві могла бути тільки одна людина – це керівник Офісу президента України, тому що це відповідний рівень. А чи міг хтось з українського боку виходити безпосередньо на Лукашенка? Даруйте, але щоб з ним говорити, треба розуміти, що це – особа статусного характеру. З ним могла говорити тільки перша особа. Без такої розмови не могла відбутися передача документів", - впевнений Роман Безсмертний.

Читайте також: Спецоперація затримання у Білорусі членів ПВК Вагнера: серед них є зрадники України, які воювали за РФ на Донбасі (Відео) 

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", в серпні 2020 року в Білорусі були затримані члени ПВК "Вагнера", більшість з яких воювали проти України на Донбасі. Лукашенко попри обіцянку передати цих затриманих російських найманців Україні відправив їх у РФ.

Читайте також: “Українська спецоперація” із затримання “вагнерівців”: всі подробиці скандалу (Відео)

В українських ЗМІ з'явилась інформація, що затримання "вагнерівців" готували українські спецслужби, але через "злив" секретних даних ця спецоперація була зірвана.

Читайте також: “Я санкціонував”, – Порошенко про операцію спецслужб України з затримання членів ПВК “Вагнера” (Відео) 

В Офісі президента Зеленського раніше заперечували, що українські спецслужби готували будь-яку операцію з затримання "вагнерівців". Однак п'ятий президент України Петро Порошенко публічно підтвердив, що сам в 2018 році санкціонував проведення такої спецоперації українськими спецслужбами.

Читайте також: ЦРУ знайшло російського “крота” в офісі Зеленського – генерал Омельченко (Відео)

Більше про те, як дані про цю українську спецоперацію напередодні її проведення в серпні 2020 року опинились у влади Білорусі - у прямій мові Романа Безсмертного у відео "5 каналу".