Безсмертний назвав “екстремальну ситуацію, за якої Лукашенко кине війська на Україну” (Відео)

Лукашенко у війні Росії проти України відіграє ту роль, яку йому відвів Кремль. Путін може довести Лукашенка до ситуації, коли той змушений буде дати команду на вторгнення сухопутних військ Білорусі в Україну.

Про таку небезпечну для України ситуацію попередив посол України в Білорусі у 2010-2011 роках Роман Безсмертний в ефіру телеканалу “Еспресо”.

"В нинішній ситуації я пропонував би військово-політичному керівництву України розглядати декілька сценаріїв розвитку подій з Білорусі. Потрібно розуміти, що Лукашенко може опинитися в ситуації загнаного звіра. Йому сама ситуація продиктує необхідність діяти агресивно. Тому це може бути та екстремальна ситуація , за якої він кине війська проти України. В нього просто не буде іншого способу захищати себе. Це один із найнеприємніших варіантів розвитку подій на північному напрямку", - попередив Безсмертний.

Український дипломат наголосив, що у війні Росії проти України Лукашенку відведена функція, яку він наразі покірно виконує за вказівкою Москви.

"Лукашенко завжди успішно загравав з Заходом і водночас мав хороші стосунки з РФ. Однак він робив це настільки, наскільки йому дозволяв загравати з Заходом Кремль. Із 24 лютого, коли Кремль використав і використовує територію Білорусі для військової агресії проти України, стало зрозуміло, що Лукашенко не впливає на розвиток ситуації. У війні Кремля проти України Лукашенку відведена своя функція. І в межах цієї функції він виконує завдання, які йому нарізає Кремль. Зараз потрібно Кремлю, щоб Україна тримала на північному напрямку частину своїх військ, от Лукашенко і влаштовує на кордоні з Україною військові навчання", - пояснив Роман Безсмертний.