Безробітних на Тернопіллі усе частіше залучають до громадських робіт

безробітніБільше 250 безробітних Кременеччини – району на півночі Тернопільської області – упродовж 2013 року впорядковували території сіл, кладовищ та місцевих доріг.

Читайте також. Про вільні робочі місця запитуйте у секторі самостійного пошуку праці

При цьому 142 жителі працювали за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевих бюджетів, повідомила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кременецького райцентру зайнятості (РЦЗ) Оксана Брик.

Нагадаємо, «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру відповідно до Закону «Про зайнятість населення» – такою була тема семінару для роботодавців, який відбувся у Кременецькому РЦЗ.

– Серед основних послуг служби зайнятості, – каже Оксана Брик, – є залучення безробітних до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Дане питання, на її думку, нині – дуже актуальне. Насамперед тому, що створюється реальна можливість залучити осіб зі статусом безробітного до тимчасової зайнятості та дати їм шанс поповнити сімейний бюджет на правовій основі, а для роботодавців – використати тимчасових працівників для розв’язання певних проблем своїх підприємств, територіальних громад.

Читайте також. Усе про ринок праці у Тернополі – у Консультаційному центрі для школярів

– Відповідально поставилися до залучення безробітних до згаданих робіт голови Старопочаївської та Чугалівської сільських рад – Микола Горпинюк і Раїса Єрусалимець, – наголосила доповідач. – Вони з метою благоустрою населених пунктів залучили 9 безробітних. Ще 20 осіб наприкінці 2013-го брали участь у підсобних роботах на Кременецькому комбінаті хлібопродуктів.

Довідково. Рішення щодо організації громадських робіт у 2014 році на Кременеччині вже прийняли 16 сільських рад. Натомість 23 сільради попередньо передбачили виділити для таких цілей 64,5 тисячі гривень.