Безробітні змінюють фах, аби працювати у сільськогосподарських господарствах Тернопілля

ЗборівЗборівський районний центр зайнятості (РЦЗ) вже давно плідно співпрацює із Зборівським коледжем ТНТУ імені І.Пулюя.

Там безробітні за направленням служби зайнятості проходять професійну підготовку, перепідготовку за професіями тракторист, столяр, електрогазозварник, а ті, хто виявив бажання стати підприємцем – курси цільового призначення за напрямком «Менеджмент малого підприємництва».

Читайте також. Монастириська: молодих безробітних навчали впевненості у собі

Але особливо популярною серед молоді є професія робітник фермерського господарства. Саме за цим фахом нещодавно в коледжі розпочали навчання 11 безробітних із Зборівського, Козівського та Бережанського районів.  Протягом майже 10 місяців вони вивчатимуть основи тваринництва, агротехнології, будову та експлуатацію автомобілів, тракторів, слюсарно-ремонтну справу тощо.

Після повного виконання навчального плану і програм теоретичного й виробничого навчання у лабораторіях коледжу та проходження практики на виробництві безробітні отримають свідоцтва про присвоєння їм робітничих кваліфікацій: «Робітник фермерського господарства», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», «Тваринник», «Дояр», а також сертифікат на право виконання робіт із внесення добрив і застосування засобів хімічного захисту рослин. А це сприятиме успішному працевлаштуванню випускників у сільськогосподарських господарствах Тернопілля.

Софія Левицька