“Безпрецедентна допомога”, – Зеленський заявив про виділення Україні грошей Євросоюзом

Україна-ЄС пазлиЄвросоюз вирішив надати Україні 1 мільярд 200 мільйонів євро для протидії коронавірусу.

Про таке рішення Європейської комісії, що його ще має затвердити Європарламент і Рада ЄС, повідомив сайт Президента України.

“Це безпрецедентна за обсягом макрофінансова допомога”, – так оцінив підтримку Євросоюзом України глава української держави Володимир Зеленський.

За його словами, виділені ЄЄ гроші допоможуть Україні зберегти стабільність у час економічного сповільнення через запровадження карантинних заходів і сповільнення економіки у зв’язку з пандемією коронавірусу.

"Завдяки такій підтримці держава зможе звільнити додаткові ресурси для захисту громадян та пом’якшення негативних наслідків пандемії для людей", - заявили в Офісі Президента України.

Там повідомили, що загалом Євросоюз виділяє близько трьох мільярдів євро десятьом країнам-сусідам. Наступна після України держава, що отримає таку допомогу, – Туніс, якому ЄС надасть 600 млн євро.

"Пропозицію Єврокомісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС. Єврокомісія розраховує на швидке схвалення, з огляду на нагальність проблеми. Щойно це станеться, перший транш може бути виділений якнайшвидше без додаткових умов. Другий транш може бути наданий після виконання узгодженого з ЄС переліку індикаторів вже у четвертому кварталі 2020-го чи першій половині 2021 року. Як і у випадку зі звичайною макрофінансовою допомогою ЄС, транші залежатимуть також від задовільного прогресу країни-партнера у виконанні програми МВФ та використанні коштів фонду", - сказано в повідомленні на сайті Президента України.

Раніше у квітні Єврокомісія вже ухвалила рішення про виділення пакету допомоги Україні у розмірі 190 млн євро на підтримку системи охорони здоров’я, економіки, малого та середнього бізнесу, захисту вразливих категорій населення. Окремо ЄС виділив 13 млн євро на гуманітарні потреби на Донбасі. Допомога Євросоюзу є виявом справжньої солідарності Європи та вагомим внеском у зусилля України з подолання наслідків пандемії.