Без санкції заходу, у найближчі тижні російські танки будуть у східній Україні – французький експерт

indexЄвросоюз і США повинні ввести нові жорсткі санкції проти Росії якомога швидше, інакше вторгнення російської армії в східні області може статися найближчими тижнями.

Про це пише особливий радник Фонду стратегічних досліджень Франції Франсуа Айсбур на сторінках газети Le Monde. Експерт зауважує, що анексія Криму російською армією повертає планету не до часів Холодної війни, а до світового порядку в період до 1945 року.

Айсбур зауважує, що анексія Криму – це перше силове захоплення території однієї суверенної країни армією іншої з часів Другої світової війни. Експерт радить Заходу не применшувати значення небезпечних подій в Україні і дати адекватну відповідь діям Москви. Він радить розмістити війська НАТО в Балтії і Польщі, а також проводити навчання. Крім того експерт радить ЄС відмовитися від російського газу.

На його думку, це можливо, якщо об’єднати всі європейські трубопроводи, зняти заборону на видобування сланцевого газу у Франції і переглянути відмову Німеччини від ядерної енергетики. “В даних умовах Європа повинна виходити з того, що віднині вона вступила з Москвою в довгострокові відносини суперництва і антагонізму”, – зауважує французький експерт. Але найважливішим кроком, на думку Айсбура, є швидке і рішуче введення жорстких економічних санкції Заходу проти Росії.

“Потрібно швидко підготувати санкції, щоб спробувати утримати Росію від нападу на сусідню країну впродовж найближчих тижнів. Варто негайно оголосити про новий пакет масштабних санкцій, які будуть застосовані у випадку нових актів насилля. Моделлю повинні послужити санкції проти Ірану, зважаючи на те, що Росія також є нафтогазовою країною”, – радить експерт.

Айсбур також наголошує, що амбіції президента Володимира Путіна загрожують миру і світовому порядку, який був встановлений після Холодної війни. Він радить європейським дипломатам не замовчувати цю небезпеку і бути готовими до рішучих дій.

Джерело: ТСН