Без благодійних внесків у медицині Тернополя – ніяк. Але процедура, кажуть лікарі, – добровільна (Відео)

P3030044-nМедичну картку має кожен тернополянин. Але чи повинен пацієнт платити за неї у медзакладах? Хто збирає благодійні внески і на що їх витрачають?

Читайте також. У тернопільських лікарнях розмістили стенди з переліком платних послуг (Таблиця)

Пояснення чиновників слухали кореспонденти телекомпанії TV-4.

У міському управлінні охорони здоров’я кажуть: медична картка – безкоштовна. Хоча визнають, заплатити певну суму у медзакладах таки рекомендують. Відмовитеся – медичні послуги все одно отримаєте, запевняють чиновники, але рекомендований благодійний внесок за картку – вимушений крок, без якого медицина Тернополя не обійдеться, офіційно заявляють чиновники.

Читайте також. “Тиждень здачі крові” – акцію ініціювали тернопільські пластуни

– Видатки на утримання закладу, тобто поточні, в тому числі й на придбання карточок, у нас забезпечені менше як на 50%. А профінансовані, наприклад, за перший квартал, тільки на 9%. Тому медзаклади просто не можуть забезпечити потребу в медичній документації, – пояснює заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Мирослава Тарнавська.

До корупції, запевняють, це жодного стосунку не має, бо внески – добровільні. До того ж, збирають гроші медики-волонтери благодійного фонду.

Читайте також. Психологічну підтримку та соціальний супровід постраждалим і біженцям надають у “Карітасі” (Відео)

– Ми співпрацюємо з благодійним фондом, вони забирають тільки 3% від тієї суми. Зібрали 100 грн, 3% собі на апарат, а благодійна каса чи страхові внески це – 15-20%. Тобто сьогодні ця схема найбільше задовольняє заклади охорони здоров’я, – говорить начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міськради Ростислав Левчук.

Просять також не плутати платні послуги і благодійні внески. Перелік і вартість перших чітко визначена і оприлюднена в мед закладах. Крім дитячих, бо вони права на такі послуги не мають. Хоча і тут, зізнається керівництво, без благодійних внесків – ніяк. Процедура, переконують, – добровільна і відкрита.

Читайте також. На Тернопіллі швидку допомогу вчать працювати по-європейськи

– У нас є такі листи “Тернопільського фонду милосердя”, в які батьки власноруч вписують свої прізвище, ім’я, по батькові, дату і суму, яку вони вносять. Ці кошти потім здають у бухгалтерію лікарняну, пересилають у “Фонд милосердя і здоров’я”, а фонд вже перекидає суму на рахунок лікарні. Звідти ми їх уже можемо використовувати, – пояснює заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма.

Бланки, зазначає Володимир Кучма, обов’язково мають бути пронумеровані і з «мокрим» штампом. Гроші люблять звітність і рахунок, тим паче, що по кілька гривень за рік – і назбирується кругла сума.

– За рік у середньому 80-90 тисяч таких благодійних внесків до нас надходить. Це є додатковим допоміжним, досить значущим. Дає нам змогу провести ремонтні роботи, – розповів Володимир Кучма.

Довідково. Добровільно сплачені пацієнтами гроші, яких в принципі можна і не назбирати, якщо люди їх просто не здаватимуть, вже стали своєрідною складовою бюджету. Їх беруть до уваги при розрахунках потреб і витрат. Проте право здавати гроші, чи ні все ж залишається за пацієнтом. Від цього, запевняють медики, якість наданих послуг не залежить.