Бережани: чоловік вирішив, що йому мало платили і компенсував це… двома автомобілями

PM730image001Міліціонери на Тернопільщині викрили аферу колишнього працівника сиротинця.

Два автомобілі – «Фольксваген-Каравелла» та «Шевроле-Коптіла» відібрав у вихованців дитячого сиротинця «Дім Світла Христового» тепер уже колишній працівник, мешканець Бережан.

Читайте також. За кермом іномарки з арсеналом зброї “засвітився” житель Тернопілля (Фото)

Уже не перший рік дітьми із сиротинця опікуються римо-католицькі монахи Бельгії. За словами настоятеля монастиря «Брати Милосердя» брата Івана, чоловік не один рік працював у садибі. Він возив вихованців, допомагав у інших справах. Але з певних причин настоятель вирішив не продовжувати з ним співпрацю і після закінчення терміну контракту – звільнив його. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області 7 жовтня.

- Третього червня, - розповідає начальник Бережанського райвідділу міліції Петро Процик, - у наш райвідділ звернувся громадянин Бельгії, керівник одного з благодійних фондів, який працює в  Бережанах. Він заявив, що колишній працівник сиротинця, зловживаючи довірою, попередньо виготовив доручення, а після звільнення з роботи переоформив автомобілі на себе.

Читайте також. П’ять співробітників тернопільської міліції у зоні АТО постраждали під час мінометного обстрілу (Фото, Відео)

Громадянин Бельгії практично не володів українською мовою, каже Петро Процик. Не знав іноземець і наслідків оформлення генерального доручення. Аби відновити справедливість, представник благодійного фонду подав цивільний позов до суду на скасування доручення та визнання за ним права власності на автівки.

- Автомобілі використовувалися для перевезення наших вихованців Бережанами, а також гостей, - стверджує брат Іван, настоятель монастиря «Брати Милосердя». - У літній період ми возили ними дітей на відпочинок в Карпати та інші місця. Я був здивований вчинком нашого колишнього працівника, який пропрацював тут шість років і з яким у нас були хороші стосунки. Але після закінчення контракту він ось так вчинив.

Читайте також. Вбивство у Харкові – Вікторові з Тернопільщини було лише 18 років (Відео)

Не розуміють вчинок чоловіка і самі вихованці сиротинця.

- Треба було до зубного він возив, треба було на базар – він возив. Шкода, що він так вчинив з нашими машинами, що він забрав їх. Ми мали 15 липня їхати на відпочинок у Карпати, але він забрав у нас машини і ми не поїхали, - пригадує вихованка сиротинця Олена Смоленко.

Наразі автомобілі перебувають у гаражах Бережанського райвідділу міліції. Подальша їхня доля залежить від рішення суду, який запланували на 8 жовтня. Сам зловмисник своєї вини не визнає. Він вважає, що усі шість років йому недоплачували, а тому вирішив компенсувати несправедливість двома автомобілями.

Довідково. За даним фактом відкрили кримінальне провадження.  Дії підозрюваного кваліфікують за ст. 190 ККУ – «шахрайство». Триває досудове розслідування.

Софія Левицька