Bellingcat назвав ім’я посадовця України, слова якого спричинили зрив операції з затримки “вагнерівців” (Відео)

Затримання силовиками Білорусі членів ПВК “Вагнера”, яких мали затримати в ході спецоперації “Авеню” спецслужби України.

Спецоперацію з затримання членів ПВК “Вагнера” українські спецслужби готували з 2018 року. За кілька днів до її проведення у липні 2020 року глава Офісу Президента України Андрій Єрмак порекомендував відкласти спецоперацію на тиждень. Це призвело до повного зриву спецоперації українських спецслужб, бо бойовиків у Мінську затримали силовики Лукашенка.

Такі дані про обставини зриву спецоперації опублікував у своєму розслідуванні в двох частинах Bellingcat.

Розслідувачі встановили, що операція українських спецслужб мала кодову назву "Авеню". Президент України про неї знав - йому регулярно звітував очільник Головного управління розвідки Василь Бурба. Коли Бурба прийшов з фінальною доповіддю в липні 2020 року, глава Офісу Андрій Єрмак сказав, що Володимир Зеленський зайнятий і порадив відкласти фінал спецоперації на тиждень, щоб 27 липня вступило в дію "всеосяжне" перемир'я На Донбасі. Бурба застеріг, що в такому випадку спецоперація опиняється під загрозою зриву. Зрештою так і сталось.

Читайте також: “Українська спецоперація” із затримання “вагнерівців”: всі подробиці скандалу (Відео)

Перша та друга частини розслідування у повному варіанті - на сайті Bellingcat.

Читайте також: “Ця операція – шедевр”, – Бутусов і Гордон про подробиці зірваної спецоперації затримання “вагнерівців” (Відео)

На опубліковане розслідування Bellingcat уже зреагували в Офісі Зеленського. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі "Українській правді" спростував інформацію джерел Bellingcat про те, що Андрій Єрмак міг зірвати спецоперацію українських спецслужб щодо затримання бойовиків ПВК "Вагнера", які воювали на Донбасі.

"Андрій Єрмак ніколи і за жодних обставин не міг навіть пробувати керувати розвідкою і тим більше якимись її оперативними заходами. Це просто неможливо. Як з точки зору посадових обов’язків Андрія Єрмака, так і з точки зору того, що керівники розвідки просто не можуть сприймати накази чи розпорядження від невідповідних осіб. Так, дійсно, Андрій Єрмак відповідає за логістику переговорів щодо Донбасу. І це було надактуально саме в липні 2020 року, про що красномовно говорять, до речі, і самі "джерела" в розслідувані. Але ніколи за розвідку та її діяльність не відповідав Андрій Борисович", - заявив Подоляк.

Читайте також: ТСК ВР оприлюднила проміжний результат у справі “вагнерівців” (Відео)

Більше подробиць - у сюжеті 5 каналу