Бельгійці вшанували пам’ять своїх солдатів, які полягли на тернопільській землі під час Першої світової (Фото)

bТернопілля розширюватиме співробітництво із Королівством Бельгія.

Читайте також. В одному із найстаріших храмів Тернопілля знайшли 300-річний образ святого Павла (Фото)

Про це йшлося під час зустрічі голів облради Василя Хомінця та ОДА Олега Сиротюка із заступником Голови Місії Посольства Бельгії в Україні Жаном Де Лануа та військовим аташе посольства Івом Кувальє сьогодні, 5 червня.

Нині Бельгія посідає 6 місце серед 38 країн-інвесторів області.  Зовнішньо торговельний оборот товарами Тернопільщини із Королівством Бельгія за 2013 рік склав  1,3% від загального зовнішньо торговельного обороту краю. Проте, на думку голови облради, є серйозний потенціал для росту співпраці як у культурно-освітній царині, так і економічній сфері.

- Безперечно, ми маємо розвивати наші відносини. Це буде цікаво як і бельгійській стороні, так і краянам, – говорить Василь Хомінець, цитує його сайт обласної ради.

Читайте також. Конкурс: облрада Тернопілля профінансує 50% витрат на проекти місцевих громад

Бельгійські гості також зазначили, що вони прибули на Тернопілля і з гуманітарним проектом. Адже на території нашої області у роки Першої світової війни перебував бельгійський бронедивізіон. У 2016 році бельгійці планують провести заходи з вшанування пам’яті своїх солдатів, які полягли на тернопільській землі.

- Влада області обов’язково сприятиме в організації запланованого бельгійською стороною, – наголосив Василь Хомінець.

Бельгійська делегація під час свого перебування на Тернопільщині познайомилась з областю, побували на СП «Шредер» (підприємство з бельгійським капіталом). Заступник Голови Місії Посольства Бельгії в Україні Жан Де Лануа та військовий аташе посольства Ів Кувальє відвідали місця, де проходили бої за участі бельгійських солдатів під час Першої світової війни та поклали квіти до могил загиблих співвітчизників, що на Микулинецькому кладовищі.

- Україна - на шляху реформ, тому ми змінюємо формат і підходи до співпраці з нашими іноземними партнерами, шукаємо нові шляхи залучення інвестицій, адже це – запорука економічного зростання області, - додав Олег Сиротюк, цитує його сайт ОДА. – Ми готові презентувати потенціал Тернопільщини, зокрема наші наукові розробки, розширювати співпрацю у різних галузях, запроваджувати нові програми обміну. Думаю, це буде взаємовигідно і для Тернопільщини, і для Бельгії…