Батареї у помешканнях тернополян будуть теплими, коли… Кабмін скаже (Відео)

PC240002-nОпалювальний сезон у Тернополі і загалом по Україні зможуть розпочати за дозволом Кабінету Міністрів.

Таке рішення прийняв уряд України. Міський голова Тернополя коментує: технічно готові починати опалювальний сезон навіть завтра, проте зараз для цього немає необхідності.

Читайте також. Економія газу кажете? Як журналіст чекав 4 місяці лічильник від “Тернопільгазу”

Середньодобова температура повітря вища 8 градусів тепла. Якщо ж похолодає, то опалення ввімкнуть. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Якщо буде середньодобова температура нижче 8 градусів, звичайно, ми звернемося до Кабінету Міністрів, щоб отримати погодження. Якщо будуть хоч якісь зволікання або затягування, ми все одно розпочнемо опалювальний сезон, щоб забезпечити норми теплопостачання в усіх квартирах міста, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Читайте також. Якщо ліміт газу для Тернополя не збільшать, городяни будуть мерзнути і гарячої води не матимуть (Відео)

Тернополянам із погодою пощастило. У найближчі дні синоптики обіцяють тепло, а це означає, що газ вдасться зекономити. У вересні, за словами міського голови, тернополяни у ліміт вклалися. На відміну від інших міст, гарячу воду в домівки городян подають справно.

– Стосовно жовтня. Плануємо також подавати гарячу воду в тому ж режимі, який був досі. Завдяки теплій погоді маємо можливість відтермінувати початок опалювального сезону. При початку опалювального сезону плануємо подавати гарячу воду в тих самих нормах, як і до сьогодні. Єдине, що може бути, коригування годин, в які будуть подавати гарячу воду.

Раніше КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” зверталось у Кабінет Міністрів і Міністерсво ЖКГ з проханням переглянути ліміти газу. За цими обмеженнями, жителям Тернополя доведеться зекономити 30% палива. Проте остаточної відповіді зі столиці ще немає.

– Відповідь така: сьогодні у вас немає ніякої загрози чи якоїсь аварійної ситуації, а відповідно, і немає потреби отримувати такий дозвіл. У жовтні, при потребі, звертайтеся ще раз. Тобто ми не отримали ні підтвердження, ні скасування, ні збільшення лімітів. Я вважаю, що ми зможемо забезпечити нормальну подачу тепла і гарячої води протягом і жовтня, і листопада, – каже мер.

Читайте також. Тернопіль: сім кіл пекла, або Як журналіст намагався встановити безкоштовний газовий лічильник (Відео)

Ліміти, які є, свідчать про те, що в листопаді для того, щоб вкластися в ліміт, треба забезпечити температуру в оселях тернополян на рівні 15 градусів тепла і відмовитися від гарячої води взагалі, нагадав Сергій Надал.

– Не бачу потреби це робити, бо дивним чином йде обмеження подачі газу для населення, тоді, як промислові підприємства у Тернопільській області вже перебрали ліміт газу втричі, – додав він.