Батарея Galaxy S21: тривалість автономної роботи та інші особливості

Зовсім нещодавно на виставці CES було представлено новий флагман Samsung – модель Galaxy S21. В лінійку входять три пристрої з різними розмірами екрану: Galaxy S21, Galaxy S21 Plus та S21 Ultra. Кожен з них має різну ємність акумулятора. Базовий S21 оснащений батареєю на 4 000 mAh та екраном діагоналлю 6,2 дюйми. В S21 Plus діагональ збільшена до 6,7 дюйма, при цьому акумулятор стає потужніший на 800 mAh. S21 Ultra – рекордсмен. Його діагональ екрану – 6,8 дюйма, а батарея має ємність – 5 000 mAh.

Порівняння моделей

Цікаво, що така різниця між акумуляторами різних смартфонів серії значною мірою відповідає характеристикам лінійки S20. Базова модель S20 має батарею ємністю 4 000 mAh, а в S20 Ultra вона збільшена до 5 000 mAh.

Ми сподіваємося побачити й не менш пристойну автономність, ніж в попередніх флагманах. Швидше за все, вам цілком вистачить батареї на день використання смартфону при середньому рівні активності. Але при зйомці великої кількості фото та відео, швидше за все, доведеться ввечері підзарядити смартфон.

Незважаючи на досить солідні характеристики акумулятора, через потужну «начинку» та 5G енергія витрачатиметься досить швидко. Однак представники компанії обіцяють впровадження ряду новітніх енергозберігаючих рішень.

Скільки витримає батарея?

Загалом експерти очікують, що тривалість автономної роботи S21 мало відрізнятиметься від такої в S20. В минулому році Galaxy S20 показав тривалість роботи в 12 годин при частоті оновлення зображення 60 Гц. При перемиканні на 120 Гц тривалість роботи зменшилася майже на 30%.

Оскільки S21 має більш сучасну технологію адаптивної частоти оновлення зображення, а також меншу роздільну здатність екрану, автономність повинна зберегтися на тому ж рівні чи навіть трохи збільшитися. Враховуючи більш потужні процесори, це гарний результат.

Екран S20 має роздільну здатність 1440p, а S21 – 1080p. Нижча щільність пікселів дозволяє збільшити тривалість автономної роботи приблизно на 25%. На практиці це означає 1-2 додаткові години.

Технологія Samsung EUV, що використовується в новому Snapdragon 888, дозволити знизити споживання енергії на 20% (згідно з заявами виробника).

При цьому варто враховувати досить високе енергоспоживання при увімкненій мережі 5G. Звичайно, точні показники автономності покажуть тести, тож поки що можна лише здогадуватися про їхні результати.