Баррозу: скасування законів 16 січня – важливий крок до врегулювання кризи в Україні

Фото - podrobnosti.ua
Фото – podrobnosti.ua

У Брюсселі вважають скасування Верховною Радою пакету законів 16 січня важливим кроком до врегулювання кризи в Україні. Про це повідомив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу у вівторок у Брюсселі на прес-конференції після закінчення саміту Росія – ЄС, повідомляє «Українська правда» з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Сьогодні Верховна Рада прийняла рішення про скасування законів від 16 січня. Якщо це буде разом з прийняттям закону про амністію, то це рішення стане важливим кроком зі зняття напруги в ситуації, що склалася і здійснення подальших кроків у напрямку політичного діалогу та врегулювання кризи”, –  заявив Баррозу.

Він знову висловив “глибоке занепокоєння з приводу ескалації насильства, загибелі людей, повідомлень про зникнення людей, а також з приводу насильства щодо протестувальників та журналістів”.

“Застосування сили – це не відповідь у політичній ситуації”, – наголосив президент Єврокомісії. Вік також закликав до діалогу з опозицією та громадянським суспільством.

Баррозу закликав “притягнути до відповідальності винних у насильстві” і вкотре підтвердив політику відкритих дверей для України.

“Ми готові йти далі, підписувати Угоду про асоціацію, якщо влада підтвердить, що вона прагне до розвитку демократії України” , – заявив президент Європейської комісії.