Банкрут: завод, що виготовляє унікальне оснащення, винен і людям, і Пенсійному фонду

проміньЄдиний у Тернополі військовий завод «Промінь» вимагає зберегти нардеп Олексій Кайда. Із цим він звернувся до керівництва «Укроборонпрому».

Читайте також. “Колишнього власника банку підозрюють у привласненні понад 500 млн грн”, – нардеп

Вимогу отримав особисто в. о. генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» Юрій Терещенко. Як зазначає парламентар, пріоритетним напрямком діяльності науково-технічного підприємства «Промінь» є розробка та виготовлення антенного обладнання з дзеркальними системами, яке широко застосовують при організації спеціалізованих систем збору, обробки та передачі інформації, включаючи системи військового призначення.

Читайте також. Нардеп з Тернопільщини “копає” під Мамедова, бо той знає фінансові схеми “сім’ї”

– За інформацією, наданою депутатом Тернопільської міськради Богданом Попадином, сьогодні заборгованість підприємства у зарплаті становить близько 1,5 млн грн і ще 75 тис. грн – перед Управлінням Пенсійного фонду. Враховуючи необхідність посилення обороноздатності держави, підтримка цього підприємства є надзвичайно важливою. Тому я направив депутатське звернення керівникові Державного концерну «Укроборонпром», у підпорядкуванні якого воно знаходиться, щодо вжиття комплексу економічних заходів для вирішення питань підприємства, а також залучення до виконання робіт згідно з державними програмами розвитку космічної та оборонної галузей в Україні, – наголосив Олексій Кайда.

Читайте також. “Вимагаю розслідувати факти порушення закону начальником міської міліції”, – нардеп

До речі, справами на заводі, особливо розпродажем майна підприємства обурювався ще у 2010 р. тодішній голова Тернопільської ОДА Юрій Чижмарь. Йшлося про те, що фірма з Донецька на аукціоні купила за 4 мільйони гривень верстат для виготовлення стратегічних супутникових антен у заводу “Промінь”. Причому підприємство-покупець було зареєстроване на житловій квартирі і ніколи науково-технічною діяльністю не займалося. Відтак «губернатор» звернувся в прокуратуру і СБУ, щоб там перевірили законність оборудки. Втім, результати правоохоронці не були оприлюднили.

Довідково. ТДНТП “Промінь” – провідна організація України зі створення і введення в експлуатацію наземних антенних систем (стаціонарних, мобільних) супутникових і релейних комунікаційних мереж зв’язку, передачі-прийому інформації, дистанційного зондування Землі. Там розробили і виготовляли весь параметричний ряд антенних систем із діаметрами рефлекторів від 1 до 12 метрів, складні металоконструкції другого порядку кривизни, антенно-мачтові споруди, опорно-поворотні пристрої, високоточні редуктори, електромеханічні приводи, мікро-процесорні системи керування всіма типами двигунів.

Проводили на заводі й ремонт і модернізацію нафтогазового устаткування. Для цих цілей існувало понад 10000 кв. м виробничих площ, унікальне обладнання, сучасна контрольно-вимірювальна, діагностична апаратура, обчислювальна техніка, антенний полігон, безлунна камера.

Антенні системи, виготовлені підприємством успішно, працюють в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані, Італії, Індонезії, відповідаючи вимогам світових стандартів.