“Банк Січ” – банкрут: Нацбанк України пояснив своє рішення

Фото з сайту “Банку Січ”

Регулятор вирішив вивести “Банк Січ” із ринку шляхом оголошення процедури неплатоспроможності через невиконання банком зобов’язань перед НБУ за рефінансом.

Про таку причину віднесення “Банку Січ” до неплатоспроможних офіційно заявив ввечері 9 серпня Національний банк України.

“АТ “БАНК СІЧ” не сплатив проценти за користування кредитами рефінансування за липень 2022 року, порушивши умови Генерального кредитного договору (далі – Договір), укладеного між банком та Національним банком. Попри наявність ліквідних коштів для сплати відсотків за користування кредитом рефінансування, Спостережна рада та правління банку 29 липня 2022 року ухвалили рішення про їх несплату. Враховуючи факт несплати відсотків за користування кредитами рефінансування відповідно до умов Договору, Національний банк направив фінустанові вимогу щодо необхідності здійснення повного дострокового погашення заборгованості за кредитами рефінансування. Проте Спостережна рада та правління банку 4 серпня 2022 року ухвалили рішення про неможливість виконання зазначеної вимоги через недостатність коштів. З огляду на це Національний банк 5 серпня був змушений задовольнити свої вимоги за рахунок цінних паперів, що перебували в заставі. Згідно зі статтею 76 Закону України “Про банки і банківську діяльність” невиконання зобов’язань перед кредитором через брак ліквідності є підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних”, – заявив регулятор.

У Національному банку наголосили, що фізичні особи-вкладники "Банку Січ" відшкодування своїх вкладів отримають у повному обсязі.

"З набранням чинності Закону України від 01 квітня 2022 року № 2180-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб” кожен вкладник АТ "БАНК СІЧ” отримає від ФГВФО відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 01 липня 2022 року становить 1 229,7 млн грн", - пояснив Нацбанк України.

В НБУ стверджують, що банкрутство "Банку Січ" на стабільну роботу банківської системи України не вплине: "Частка фінустанови становила 0,3% від чистих активів платоспроможних банків станом на 01 серпня 2022 року. Віднесення АТ "БАНК СІЧ" до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який на сьогодні є стійким та платоспроможним".