Банани в Україні дешевші за яблука – що споживають європейці?

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Цьогоріч Україна імпортувала рекордну кількість бананів за останні 5 років – понад 180 тисяч тонн.

Про це повідомляє ТСН.ua з посиланням на нещодавні дані профільної організації. За останні 8 місяців Україна імпортувала рекордну кількість бананів за останні 5 років – понад 180 тисяч тонн. Тим часом попит на яблука значно знизився, і все через високі ціни. “Ціни відлякують, тридцять гривень – кілограм яблука, то можна за 70 гривень купити кілограм сала”, – розповідає продавчиня Надія.

“Щонайменше відсотків на 15-20 ціна зросте однозначно. У бананів ситуація дещо краща. На світовому ринку банан є неймовірно дешевим, з усім транспортуванням, з усім валютним ризиком він сьогодні є дешевшим за українське яблуко. Якщо буде дорожчати ціна на яблуко, ціна на банани змінюватися не буде”, – кажуть експерти. Дієтологи не радять бути категоричними та обирати між бананами чи яблуками. Адже ці два фрукти мають зовсім різні корисні властивості, які не можуть замінити одне одного.

А економісти яблукам пророкують невтішне майбутнє до кінця року.
За інформацією прес-служби, у Польщі урожай яблук у 2019 році буде на 44% нижчим, ніж рік тому, що не створює передумов для імпорту в Україну. “Попри зростання ціни, сьогодні майже всі яблука на ринку мають українське походження. Для імпорту поки передумов немає, у сусідній Польщі яблуко цього року теж подорожчало, сьогодні його вартість порівнянна з вартістю українського яблука”, – цитує прес-служба керівника департаменту аналітики “Шувар” Тетяна Гетьман.