Байка про свободу – так назвали мистецьку експозицію, яку сьогодні відкриють у замку на Тернопіллі

AFISHA_EXHIBITION_15_JUNE15 червня у суботу о 14.30 у галереї Збаразького замку відбудеться відкриття-презентація виставки живописних та графіяних проектів молодих митців – учасників ІІІ Всеукраїнської програми Мистецької резиденції Ім.Назарія Войтовича.   

Програма започаткована у рамках проекту «Відзнаки Героїв» ГО «Конгрес Активістів Культури» та ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні» у 2017 році. Програма щорічно відбувається за підтримки Кола друзів проекту, ГО МЦР Міст, Тернопільської ОДА та Збаразької Міської Ради, НЗ «Замки Тернопілля» задля вшанування наймолодшого Героя Небесної Сотні ім’я якого носить резиденція.

Експозицію складають 6 містичних живописних та графічних серій, ідеї яких зібрані з реального контексту села Травневого, наділені символічними змістами, наскрізною темою якої є філософські роздуми про свободу та відповідальність. Молоді митці, що працювали 2 тижні у спільних майстернях та проживали в одному просторі, у колаборації створили загадкову реальність сповнену актуальними викликами сучасного світу – «Байку про свободу»

Учасники програми : Вартан Маркар’ян (Полтава), Анья Кисла (Херсон), Олена Каїнська (Львів), Ярослав Леонець (Хмельницьки/Харків), Катя Єгорова (Одеса), Зірка Савка (Львів) були обрані за конкурсом та отримали можливість реалізувати свої дослідження за підтримки програми.

Під час відкриття митці розкриють таємниці заховані у символи та образи, поділяться враженнями про перебування на Тернопільщині та у рідному селі Назарія Войтовича. Куратор програми Людмила Ничай розповість як проект виріс за останній рік та про його майбутнє.

Команда проекту практикує унікальний спосіб комеморації, надихаючи молодих митців, створюючи умови для їх розвитку та надаючи можливості реалізовувати проекти про соціальні актуальні виклики. Як проходитиме програма, можна подивитися тут: https://www.facebook.com/Nazar.Voitovich.Art.Residence/

Виставка триватиме з 15 червня до 4 серпня 2019 року.