Назване ім’я лідера іноземної держави, який має вплив на Путіна у ставленні президента РФ до України

З-поміж багатьох лідерів держав світу вплив на президента Росії все ще має президент Туреччини.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Бондар в інтерв’ю “РБК-Україна“.

“Певним чином Ердоган впливає на Путіна і має важелі впливу для того, щоб не скажу, що змусити, але стимулювати його до виконання певних домовленостей”, – заявив Бондар.

Український дипломат пояснив, що вплив президента Туреччини на президента Росії відбувається насамперед в інтересах Туреччини, але користь із цього має й Україна. Як приклад Бондар навів посередництво Туреччини в переговорах щодо розблокування Росією чорноморських портів України.

"Якщо ви подивитеся на всі ці посередницькі послуги, то ніхто навіть з європейських лідерів не домігся того, що домігся Ердоган. Тому ті посередницькі чи фасилітаторські зусилля і переговори за конкретними напрямками, і зерно, і можливо, якісь інші спроби знайти точки дотику – це також завдяки активній турецькій дипломатії.

В принципі, це відзначається не тільки в Туреччині, а й у багатьох європейських столицях. І, звичайно, це йде на плюс нам, тому що ми реалізуємо свій інтерес із забезпечення своїх зовнішніх економічних та політичних інтересів", - сказав посол України у Туреччині Василь Бондар.