Аж 94 працівники органів прокуратури Тернопілля шукатимуть нову роботу (Відео)

P1290002-nНа 25% скоротять штат працівників органів прокуратури Тернопільщини. Тобто без роботи залишаться 94 особи. Причому 22 людей уже отримали відповідні повідомлення.

Нагадаємо, вимоги про таке скорочення передбачені Законами України “Про прокуратуру” та “Про державний бюджет на 2015 р.”.

Читайте також. Тернопільський район: прокуратура «вибила» з товариства 106 тис. грн боргу за газ

Загалом у державі мають скоротити 5 000 працівників органів прокуратури. Тож у місцевій – тільки виконують наказ «згори», повідомив прокурор області Юрій Гулкевич сьогодні, 29 січня.

– Якщо говорити про прокуратуру області, то нині тут є 376 точніше штатних одиниць, – каже він. – Із них 258 – прокурорські посади, 60 – посади державних службовців і 58 – службовців. Від тієї чисельності, яку я озвучив, треба скоротити 94 посади, – каже він. – Ми запропонували скоротити 39 прокурорських посад, із них в обласній прокуратурі – 12, у міськрайонних – 27. Також скоротимо 16 посад держслужбовців і 39 службовців.

Якщо Генпрокуратура підтримає те, що запропонували у Тернополі, загальна кількість працівників органів прокуратури області  надалі становитиме 282 особи. Серед них – 219 прокурорів, 44 держслужбовці і 19 службовців, уточнив Юрій Гулкевич.

– При плануванні скорочення ми виходили з того, щоб максимально зберегти кількість оперативних працівників і прокурорів, – продовжує головний прокурор краю. – Якщо ви мене запитаєте: чи я вважаю, що ми зможемо із такою кількістю ефективно працювати? Я відповім: вважаю, що зможемо.

Він пояснив, що скорочували не людей, а посади. Так, уже відбулося реформування самої роботи прокуратури. Наприклад, деяких посад (старший прокурор прокуратури – прим.) нині вже немає, а також функції загального нагляду. Це повинно дозволити оперативним працівникам зосередитися на тих напрямках, які визначені як конституційні.

Накази про скорочення у Генпрокуратурі отримали вже на 22 особи. Цих людей попередили, і вони знають, що через два місяці будуть звільнені. Але Юрій Гулкевич вважає, що ніхто з них врешті не залишиться без роботи.

– Думаю, юрист із досвідом роботи в прокуратурі та відповідним стажем матиме шанси на те, щоб знайти себе в інших сферах діяльності, – вважає пан Гулкевич. – Звичайно, хотілося б зберегти досвідчених працівників і кадри, але такі реалії життя, а ми зобов’язані виконувати закон…

Софія Левицька