Автори цих фото жили Майданом: хтось – тернопільським, а хтось – столичним (Фото)

оснЗ нагоди річниці Революції Гідності у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася репрезентація однойменної фотовиставки фотомитців Івана Пшоняка та Миколи Василечка.

Після мандрівки усіма районними центрами Тернопільщини експозицію із майже 70 робіт фотохудожників поповнили  й світлини з усіх районів нашої області. Про це повідомив сайт ОДА сьогодні, 21 листопада.

Читайте також. Виставку «Революція Гідності» жителі Тернопілля доповнюють своїми фото (Фото)

– Ідея мандрівної фотовиставки з’явилася у День міста. Ми вирішили, що до робіт митців-професіоналів було б цікаво долучити роботи пересічних громадян, які теж були на Майдані. Наразі виставка об’їхала всю область і ми плануємо, щоб вона продовжила мандрівку вже в межах України та ввібрала в себе спогади та бачення Майдану крізь об’єктиви майданівців зі всієї держави, – каже заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра.

Він відзначив, що автори цієї фотовиставки не просто фіксували події на Майдані, вони жили ним – хто тернопільським, а хто столичним.

Читайте також. В одній експозиції – майже 70 “революційних” світлин тернопільських фотографів (Фото)

– Ваша робота важлива насамперед тим, що ці світлини завжди нагадуватимуть нам про ті події, які нам довелося пережити і про те, за що ми боролись. Дякуємо вам за це! – звернувся чиновник до Миколи Василечка та Івана Пшоняка, вручаючи їм грамоти.

У свою чергу, Микола Василечко, який більшу частину Революції Гідності провів на столичному Майдані, передав до архіву обласного музею каску, маніжку та інші речі, якими користувався, виборюючи своє право жити гідно.

Софія Левицька