Автору книги про Донецький аеропорт у Росії влаштували допит

185494Журналіста Сергія Лойка допитали у Слідчому комітеті Росії через виставку фотографій війни в Донбасі “Прямий погляд”.

Про це повідомляє “Відкрита Росія”, правозахисники якого представляють інтереси журналіста, передає Depo.Донбас.

Заяву на Лойко за статтею 282 КК РФ ( “Збудження ненависті або ворожнечі”) написав муніципальний депутат району Якиманка Дмитро Захаров. Йде дослідча перевірка, за підсумками якої приймуть рішення про порушення кримінальної справи.

Читайте також: Свобода голосу в «ДНР»: бойовики примушують населення підписувати петиції

В кінці вересня виставку “Прямий погляд” в Сахаровському центрі намагалася зірвати група людей, які назвалися “ополченцями Донбасу”. Серед них був і депутат Захаров. Сам Сергій Лойко вважає свій виклик до Слідчого комітету частиною політично вмотивованої кампанії. Він розповів, що повістка про явку на допит прийшла через кілька днів після того, як письменник Захар Прилепин і журналіст Антон Красовський виступили з критикою його книги “Аеропорт” про війну на сході України.

3 вересня у столичному Українському домі відбулася презентація книги американського журналіста Сергія Лойка "Аеропорт". Сам Лойко був в аеропорту Донецька в розпал запеклих боїв, але підкреслює: всі персонажі вигадані, хоча книга заснована на реальних фактах.