Авіаудар росіян по Сєвєродонецьку: над містом піднялася отруйна хмара (Фото)

Російські війська завдали авіаудару по Сєвєродонецьку Луганської області, пошкодивши цистерну з азотною кислотою на хімічному заводі «Азот».

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай у Telegram.

Сергій Гайдай закликав мешканців області не виходити з укриттів та підготувати захисні маски із содовим розчином, оскільки азотна кислота дуже небезпечна при вдиханні, ковтанні, попаданні на шкіру.

Він описав її дію на людину: «азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки.
Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях - набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами. Підготуйте захисні маски для обличчя, пропитані содовим розчином‼При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору».

Як повідомив голова ОВА, "більша частина Сєвєродонецька контролюється росіянами. Місто не оточене, і передумов для цього немає.Обласний центр наближається до рівня руйнувань Рубіжного та Попасної. В місті критична інфраструктура зруйнована на майже 100%, пошкоджено 90% житлового фонду, з них 60% критично, тобто відновленню не підлягає. Через обстріли гуманітарні вантажі до Сєвєродонецька завезти неможливо, як і евакуювати людей".