Авакова, Турчинова та Семенченка викликали на допит у прокуратуру через “Іловайськ”

1Головна військова прокуратура проводить допити щодо трагедії в Іловайську, зокрема повістки отримали, спікер Верховної Ради Олександр Турчинов, голова МВС Арсен Аваков, командир батальйону “Донбас” Семен Семенченко, командир батальйону “Дніпро” Юрій Береза і командир “Миротворця” Андрій Тетерук. Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов.

«Допити та збір матеріалів щодо Іловайська ведуться по всій Україні, опитуються свідки, збираються документи, журнали бойових дій, оперативні директиви, розвіддоповіді. Допитані всі генерали, які віддавали накази», – йдеться у повідомленні.

За його словами, покази прокурору вже дав Арсен Аваков та ряд генералів.

«Військові прокурори прекрасно розуміють, що якщо зараз повністю підняти весь процес прийняття рішень і віддачі наказів, і визначити, на якому етапі і ким були допущені помилки, і притягнути до відповідальності, то це буде справжній урок для всіх», – зазначив Бутусов і додав, що поки що таких уроків немає то трагедія буде повторюватися.

Нагадаємо, бої за Іловайськ тривали близько місяця з початку серпня до початку вересня 2014. Згідно з офіційними даними під Іловайськом загинуло щонайменше 200 бійців АТО. За різними оцінками ця цифра може наближатися до 1 тис. осіб.