Глава МОЗ сказав, чи готова Україна зберігати вакцину від Covid-19 при -70º С (Відео)

Якщо вакцина від коронавірусу вимагатиме низьких температур для зберігання, то Україна зможе забезпечити належний для цього препарату температурний режим.

Про це заявив на брифінгу міністр здоров’я України Максим Степанов.

“Україна готова. У тому числі, в нас є і холодильне обладнання, яке в змозі буде зберігати вакцину навіть при температурі, якщо так буде, до мінус 70º”, – сказав Степанов.

Глава МОЗ повідомив, що зараз у світі на завершальному етапі випробувань перебуває вакцина від Covid-19 десяти розробників.

“Україна співпрацює зі всіма світовими ініціативами заради того, щоб українці отримали вакцину якнайшвидше після того, як вона буде зареєстрована”, – наголосив міністр.

Степанов повідомив, що до 7 грудня Україна має підписати відповідні документи, і уточнив, що одним із механізмів отримання Україною вакцини є міжнародна ініціатива COVAX.

“Це глобальна ініціатива, яка об’єднує 172 країни світу. Як тільки ця ініціатива виникла, Україна відразу приєдналася і Міністерство охорони здоров’я від самого початку почало працювати з цією глобальною ініціативою… Згідно з усіма розрахунками, ми повинні отримати до 20% від кількості населення доз вакцини, яка буде зареєстрована. Ми говоримо про вакцини, які будуть виготовляти провідні компанії. Це 8 млн доз”, – сказав Степанов.

Глава МОЗ зазначив, що перший транш вакцини, який розраховує отримати Україна, становитиме 1 мільйон 200 тисяч доз. Першими щепитимуть українців із груп ризику.

Більше – у прямій мові Максима Степанова.