Глава МОЗ пояснив ситуацію з купівлею Україною вакцини від Covid-19, ефективність якої нижча за 70% (Відео)

Якщо китайська вакцина Sinovac буде ефективною від коронавірусу менше, як на 70%, Україна цю вакцину не купуватиме.

Про це заявив сьогодні в ході брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Міністр наголосив, що у світі дієвою вважається вакцина з фективністю понад 50%, однак Україна хоче отримати вакцину від Covid-19 з ефективністю не нижче 70%.

“Ефективності вакцини більше ніж 50% достатньо для підтвердження її дієвості та затвердження більшістю медичних регуляторів, які є у світі. Це стосується і ВООЗ, і FDA щодо дозволу використання вакцини, тобто вона повинна мати ефективність понад 50%. Але ми заклали вимоги до ефективності вищі. Тому в договорі з цим виробником вакцин у нас зазначено таке: ефективність продукції на момент поставки має бути підтверджена у плацебо контрольованому клінічному випробуванні, у якому досягнута ефективність на рівні не менше 70%, зниження захворюваності у досліджуваній групі у порівнянні з контрольною групою. Відповідний аналіз, у тому числі на основі проміжних результатів клінічних випробувань, має бути підтверджений публікаціями від компанії-виробника”, – сказав Максим Степанов про угоду з китайською компанією Sinovac Biotech.

Читайте також: Стало відомо, яку вакцину від Covid-19 отримає Україна: препарат ще на стадії випробування

Глава МОЗ наголосив, що наразі робити висновки про ефективність китайської вакцини CoronaVac зарано, оскільки є лише попередні результати дослідження в Бразилії, тоді як клінічні випробування третьої фази досліджень цієї вакцини ще проводять і в інших країнах світу.

"Ми повинні побачити узагальнений звіт", - сказав Степанов про умову визначення ефективності китайської вакцини.

Якщо ж за результатами загального звіту ефективність вакцини CoronaVac виявиться таки нижою за 70%, Україна розірве угоду з комапнією-виробником, цієї вакцини не купуватиме і отримає назад гроші, пообіцяв глава МОЗ.

Читайте також: Ефективність вакцини від Covid-19, яку купує Україна, не дотягує до 60%

Більше - у прямій мові глави МОЗ Максима Степанова (на відео повної версії брифінгу - із 6 хв 40 сек.)