Глава МОЗ хоче запровадити в Україні надзвичайний стан (Відео)

ф1Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець ініціює якнайшвидше запровадження в Україні надзвичайного стану для запобігання поширення коронавірусу.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу “112 Україна“.

Міністр наголосив, що Україна у боротьбі з коронавірусом зараз на другому етапі – етапі самоізоляції громадян.

“Без перебільшення це – війна… війна з невидимим ворогом”, – так охарактеризував боротьбу в Україні з поширенням коронавірусу міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець.

Однак, на думку міністра, добровільної самоізоляції для перемоги над коронавірусом Україні не достатньо. Ілля Ємець переконаний, що в Україні слід якнайшвидше запровадити надзвичайний стан, щоб самоізоляція для українців стала обов’язковою і запобігла подальшому зростанню кількості хворих.

“Зараз дуже важливо не тільки локалізувати ті вогнища, які вже є. Це дуже складно зробити, скажу як клініцист… Третій етап дій цього невидимого ворога – це буде смертність”, – сказав міністр.

Ілля Ємець наголосив, що жорсткими заходами Китаю вдалося втримати рівень смертності від коронавірусу на рівні 3-4% від кількості інфікованих, Італії зробити цього не вдалося, і там рівень смертності сягнув 8-9%. Щоб не допустити подальшого поширення коронавірусу в Україні і, як результат – зростання смертності від Covid-19, – Ілля Ємець виступає за якнайшвидше запровадження в Україні надзвичайного стану.

“Це треба було робити з самого початку”, – сказав міністр охорони здоров’я України.

Нагадаємо, що станом на вечір 22 березня, за даними МОЗ, коронавірус лабораторно підтверджений у дев’яти областях України та в Києві, загалом хворих – 73. Частина областей, де підтверджений Covid-19, запровадили режим надзвичайної ситуації регіонального рівня.

Більше – у повній версії інтерв’ю Іллі Ємця телеканалу “112 Україна