Науковці пояснили, чому українська вакцина від Covid-19 може стати унікальною (Відео)

Ілюстраційне фото з відкритих джерел

Українська вакцина від Covid-19 не міститиме коронавірусу, але сприятиме виробленню організмом антитіл до цього вірусу. Ця вакцина має бути ефективною і після мутації вірусу Covid-19.

Про такі особливості української вакцини проти Covid-19 після успішного початкового етапу її розробки заявив на брифінгу один із розробників – міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов. 

“Вона не містить вірусу, вона містить елементи, з яких побудований вірус. За допомогою рекомбінантного білка, який ми отримали, можна отримати антитіла. Після цього антитіла беруться і вносяться туди, де вірус може рости. Якщо вони не дають йому рости, це говорить про це, що ваш білок – правильний. Ось це і було зроблено”, – повідомив Фаворов.

Читайте також: Стали відомі перші результати досліджень майбутньої української вакцини від Covid-19

Науковець пояснив, що така вакцина є рекомбінантною. За таким же принципом створені чимало вакцин, які нині успішно застосовуються в світі, зокрема, це рекомбінатні вакцини проти вірусного гепатиту “B” та проти ротавірусної інфекції.

Михайло Фаворов повідомив, що кандидат у вакцини, винайдений українськими науковцями, наразі успішно пройшов доклінічні випробування на мишах.

“Нам вдалося показати, що моноклональні антитіла мишей, яких ми імунізували нашим білком, не давали вірусу руйнувати культуру клітин. Тобто науково доведено, що вони захищають клітини людини від дії вірусу. Після цього можна говорити, що з цього моменту ми можемо починати робити вакцину”, – заявив міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології Михайло Фаворов.

До створення вакцини проти Covid-19 українським науковцям ще треба провести віднайдений кандидат у вакцини через етапи клінічних досліджень. Якщо ці клінічні дослідження будуть успішними, то вже за рік буде створена українська вакцина проти Covid-19, кажуть науковці.

Це буде тривалий процес, він включає багато складних процесів, але вже ясно, що з часом ми зможемо отримати препарат, який захищатиме від Covid-19″, – заявив доктор медичних наук Фаворов.

Глава МОЗ Максим Степанов на брифінгу повідомив, що Україна державним коштом буде оплачувати робробку цієї української вакцини проти коронавірусу. Обійдуться дослідження, за попередніми розрахунками, у 100-150 мільйонів гривень.

Більше подробиць – у повній версії брифінгу у відео Кабмін.