Аудит за 300-400 тис. дол. фахівці Світового Банку проведуть для Тернополя безкоштовно (Фото, Відео)

P4240005-nУ Тернополі фахівці Світового Банку презентували проект енергозбереження, повідомляє сайт міської ради.

Міський голова Сергій Надал і гості сьогодні, 13 листопада, представили проект «Україна – трансформаційне підвищення енергетичної ефективності в містах» керівникам комунальних підприємств міста та фірмам, які обслуговують житловий фонд Тернополя.

Читайте також. Тернопіль: модернізація системи централізованого теплопостачання дасть економію електроенергії — 30-35% (Фото)

У рамках цього проекту фахівці Світового Банку проведуть енергоаудит об’єктів міської інфраструктури та нададуть об’єктивну оцінку ефективності використання енергетичних ресурсів.

За словами Сергія Надала, енергоефективність та енергозбереження є пріоритами для міста, адже сьогодні питання зменшення використання російського газу є не лише економічним, а й політичним.

Читайте також. «Галичина може всю Україну взяти за руку і повести в Європу», — каже Микола Яковина (Відео, Фото)

- Світовий Банк спільно з Українським урядом розпочинає проект з енергоефективності, у рамках якого відібрали три міста, які, на думку Світового Банку, найбільш готові до впровадження нових технологій енергозбереження. Це Київ, Тернопіль і Кам’янець-Подільський, - розповідає Сергій Надал. – У рамках цього проекту фахівці Світового Банку протягом шести місяців будуть проводити у цих міста енергоаудит, потім здійснять порівняння з використанням ресурсів у містах Європейського Союзу.

Згодом, як він каже, вони визначать ті об’єкти у Тернополі, які є найбільш енергозатратними, запропонують шляхи економії та можуть залучати потенційних інвесторів, готових вкласти гроші у енергозбереження міста.

- Зазначу, що проведення енергоаудиту міста реалізовується без витрачання бюджетних грошей, лише за грантові кошти – адже така робота кращих іноземних фахівців-експертів коштує близько 300-400 тисяч доларів, - додає мер.

Міський голова також додав, що Тернопіль у 2012 році підписав «Європейську угоду мерів», що передбачає до 2020 року зменшення споживання енергії містом на 20%. Адже при бюджеті міста у 800 млн грн сукупне міське енергоспоживання становило більше 1,5 млрд грн. Завдяки впровадженню енергозберігаючих технологій у попередні роки, ми вже економимо понад 20% газу.

Керівник програм сектору інфраструктури і стабільного розвитку Тамара Сулухія від ім’я Світового Банку подякувала Тернополю за співпрацю. Разом із нею на заході були присутні співкерівник групи, старший спеціаліст з питань енергетики Фен Лю, старший спеціаліст з питань енергетики Дмитро Глазков і спеціаліст з питань енергетики Крістіан Малер.

- Світовий Банк як надійний партнер працює в Україні вже 20 років, надаючи технічну та адміністративну підтримку з питань енергоефективності, - розповідає Тамара Сулухія. – Сьогодні ми рухаємося у напрямку індивідуальних проектів, у рамках яких ми працюємо із Тернополем, Києвом та Кам’янець-Подільським. Зазначу, що ми раді співпрацювати саме з цими міста з питань міського управління енергоефективності, адже вони вже показали своє бажання і певні успіхи у розвитку цих енергоефективних реформ.

Довідково. У Тернополі триває підготовка до реалізації проекту за підтримки ЄБРР та фонду Е5Р вартістю понад 15 млн євро, що передбачає реконструкцію системи централізованого теплопостачання та подачі гарячої води. Це допоможе економити газ і надавати якісніші послуги тернополянам.

Софія Левицька