Aston Martin тепер буде їздити на двигунах від Mercedes-Benz

астон мартін-фотоAston Martin поміняв акції на двигун від Mercedes-Benz – компанії офіційно оголосили про підписання повноцінного договору про співпрацю. Переговори зайняли не один рік.

Відповідно до угоди фахівці підрозділу AMG, що відповідає за розробку “заряджених” версій автомобілів Mercedes-Benz, створять для Aston Martin новий восьмициліндровий мотор, повідомляють “АвтоВести”.

Подальші можливості співпраці два виробника ще обговорюють. Приміром, офіційно не виключена перспектива спільної розробки деяких електричних і електронних компонентів.

Що ж отримають німці? Концерну Daimler відійде 5% акцій Aston Martin без права голосу. Німці зможуть бути присутніми в раді директорів Aston Martin в якості спостерігачів. Папери будуть передаватися поступово – по мірі виконання домовленостей щодо “заліза”.

Компанії-виробники нерідко "дружать" технологіями. Так, в 2010 році німецький концерн Daimler і альянс Renault-Nissan уклали угоду про стратегічне партнерство. Renault і Nissan отримали по 1,5% в Daimler, а Daimler - по 3,1% у французькій і японській компаніях. А в 2012-му китайська Geely Holding Group і Volvo Cars підписали угоду про передачу технологій. Так, компанія Geely тепер не просто володіє шведським брендом, а має повне право використовувати всі технологічні розробки Volvo в процесі створення власних автомобілів. Ну а на початку 2013 року три найбільші компанії – Daimler AG, Nissan і Ford – підписали угоду про спільну розробку силових установок на водневих паливних елементах.