Масова евакуація у Дніпрі: крім гуртожитку, піти під землю можуть і житлові багатоповерхівки (Відео)

Провалля утворилось по периметру фундаменту гуртожитка. Фото -ГУ ДСНСУ у Дніпропетровській обалсті
Провалля утворилось по периметру фундаменту гуртожитка. Фото -ГУ ДСНСУ у Дніпропетровській області

Увечері 5 жовтня  у Дніпрі відбувалась масова евакуація: з гуртожитка “Дніпровської політехніки” екстрено евакуювали дві сотні студентів – біля гуртожитку утворилось провалля, а будівлею пішли тріщини. Порід з гуртожитком розташовані й житлові багатоповерхівки.

Як повідомляє ГУ ДСНСУ у Дніпропетровській області, провалля глибиною півтора метра і розміром 2 на 3 метри утворилось на тротуарі біля рогу п’ятиповерхового гуртожитку. Щоб не наражати студентів на небезпеку, їх терміново евакуювали у сусідній гуртожиток.

У провалля того ж вечора засипали землю і залили бетон, а на тріщини в стінах поставили спеціальні маячки, щоб слідкувати за поведінкою споруди.

Як повідомила мерія Дніпра, сьогодні вранці відбулось засідання спеціальної комісії. Там зазначили, що на сьогоднішній ранок тріщини в будівдлі гуртожитку більшими не стали. Стан будівлі сьогодні обстежать фахівці і в кінці дня скажуть, чи можуть студенти повернутись в гуртожиток, щоб забрати свої речі.

Журналісти ж ТСН Тиждень з’ясували вірогідну причину утворення провалля: під гуртожитком є бомбосховище, стан якого невідомий, бо його не ремонтували кілька десятиліть. Спровокувати підтоплення могли дощі, що йшли в Дніпрі весь день 5 жовтня, а також будівництво неподалік.

Проблема, кажуть фахівці, глобальна, оскільки поряд зі старим бомбосховищем, крім гуртожитків, є й житлові багатоповерхівки. Вони також можуть піти під землю, якщо не буде вжито глобальних заходів.

Більше подробиць про НП у Дніпрі – у сюжеті ТСН Тиждень.