Асоціацію з ЄС ратифікують не пізніше вересні – Адміністрація Президента

1Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом буде ратифіковано не пізніше вересня, що дозволить уникнути проблем в торгівлі з ЄС. Про це в заявив в вечырнбому ефірі телеканалу ICTV, в програмі “Свободв слова”, заступник глави Адміністрації президента України Валерій Чалий.

Чалий стверджує, що додаткове відтермінування ратифікації є неприпустимим, по це досягнуто домовленість з керівництвом ЄС.

“Президент України чітко обговорив з президентом Європейської комісії графіки. Сьогодні є розуміння – ратифікацію угоди не можна переносити, її треба зробити максимум у вересні”, – підкреслив Чалий.

За його словами, ратифікація в вересні “дозволить зберегти існуючий режим торгівлі (безмитну торгівлю)”.

Раніше Європейська правда з посиланням на посадовців ЄС неодноразово повідомляла, що Україна ризикує втратити торгівельні преференції, що надані Євросоюзом, через затягування процедури ратифікації УА.

Як відомо, 27 червня ЄС підписав угоди з трьома країнами Східного партнерства - Україною, Молдовою та Грузією. Молдова ратифікувала документ протягом тижня, Грузія - за три тижні. Українська влада між тим не намагалася провести швидку ратифікацію - документ досі не було спрямовано в парламент.

Чалий переконаний, що в вересні в Верховній раді буде достатньо голосів для ратифікації угоди і очікує на її підтримку більш ніж 300 депутатами.

Водночас, він визнав імовірність зриву ратифікації через політичні причини.

"Я не бачу великих ризиків, окрім одного - використання цього питання (ратифікації) у виборчій кампанії", - додав він.

УП