Парламент затвердив Програму дій Уряду України: що чекає українців через 5 років (Відео)

Прем'єр-міністр України представляє у ВР Програму дій Уряду. ФоТо - сайт Кабміну
Прем’єр-міністр України представляє у ВР Програму дій Уряду. ФоТо – сайт Кабміну

Вперше Програма дій Кабінету міністрів України розрарохована і затверджена не на 1 рік, а на 5.

За довгостроковою Програмою дій Уряду, яку 4 жовтня затвердила Верховна рада, зростання ВВП України через 5 років має досягти позначки 40%, тоді як за наступний рік це показник має зрости лише на 3%. Як саме, на скільки і за який період зростатиме ВВП впродовж наступних 5-ти років, щоб досягти позначки 40%, у Програмі не вказано.

Саме через відсутність конкретних механізмів досягнення заплановано у Програмі під час розгляду цього документа у ВР народні депутати і критикували Прем’єр-міністра України.

Сам Олексій Гончарук, який представляв Програму дій Кабміну, запевняв, що зростання економіки на 40% за 5 років в Україні – це цілком реальний показник.

Читайте також: Уряд України у неділю зібрався на засідання і ухвалив свою Програму дій

Серед іншого, Програма дій Уряду передбачає зростання соціальних стандартів, як от мінімальної пенсії і прожиткового мінумуму, а також перегляд тарифів на комунальні послуги – за них українці не платитикуть більше, як 15% свого доходу, а для решти будуть субсидії.

В галузі охорони здоров’я принцип “гроші ходять за пацієнтом” залишається.

Програма нової української школи також не буде скасована.

Наскілкьи успішно втілюватиме цю п’ятирічну Програму дій Кабінет міністрів Олексія Гончарука, стане відомо вже невдовзі: схваленням Програми дій Кабміну Верховна рада дала цьому Уряду рік, за який не зможе відправити цей Уряд у відставку. Чи покращиться за цей рік їх добробут – українці відчують на собі.

Більше подробиць про Програму дій Кабінету міністрів України до 2025 року – у сюжеті ТСН Тиждень