Архієпископ Климент подасть заяву до Апеляційного суду через пограбування єдиного храму ПЦУ в анексованому Криму (Відео)

Приміщення храму ПЦУ в Сімферополі Фото: Радіо Свобода
Приміщення храму ПЦУ в Сімферополі
Фото: Радіо Свобода

У Сімферополі розграбували єдиний храм Православної церкви України – Кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги.

Про це Новинам на Першому розповів Архієпископ Климент.

За його словами, окупаційне Міністерство майнових та земельних справ Криму почало “внутрішній ремонт” приміщень собору – після рішення підконтрольного Кремлю суду – про передачу храму в користування окупаційному Мін-майна Криму.

Також Климент сказав, що сьогодні подасть заяву до Апеляційного суду.

«Ситуація дуже критична. Все відбувалося, коли я не був у Криму. Згідно з рішенням суду у 2017 році, було вилучено 110 квадратних метрів площі першого поверху. Вона була опечатана і перебувала під замком. Але разом з тим було описане і зберігалося церковне майно: крісла, ікони, меблі, килими, посуд, столи, столові прибори. Зараз це все розграбоване і поламане. Частину речей я побачив на вулиці на звалищі. Де поділися інші речі – я не знаю», – розповів Климент.

«Вони почали погром саме тоді, коли я був на конференції з релігійної свободи. Це Росія показує всьому світу, що для неї значить  світове товариство і релігійна свобода», — вважає священнослужитель.

Подробиці – у сюжеті UA:Перший: