Археологи розпочали дослідження церкви у місті на Черкащині, де ймовірно похований Богдан Хмельницький (Відео)

фото: ck.suspilne.media
фото: ck.suspilne.media

Археологічна група досліджує первісну кладку сімнадцятого століття, що в  Іллінській церкві у Суботові.

Про це розповів старший науковий співробітник інституту українознавства імені Івана Крип’якевича Юрій Лукомський.

У стінах зробили спеціальні отвори – зондажі.

Перші архітектурні дослідженні Іллінської церкви розпочалися 29 серпня, після того як Міністерство культури надало дозвіл на ці роботи, інформує ck.suspilne.media.

Іллінський храм у Суботові будували як церкву оборонного значення. Про це свідчать бійниці на його стіні.

Зі слів керівника археологічної групи Лариси Виногродської, церкви такого типу мали обов’язкові ходи, які вели до підземних приміщень. Де саме вони знаходяться - з’ясовують дослідники.

Старший науковий співробітник інституту українознавства імені Івана Крип’якевича Юрій Лукомський розповідає: аби дізнатися, які таємниці приховують стіни церкви-усипальниці Богдана Хмельницького, на них зробили зондажі. Дослідники з’ясували – під час будівництва, у 17 столітті, Іллінська церква була викладена з каменю.

Питанням для археологів залишається, де саме в церкві знаходиться вхід до підземелля, що веде до ймовірного поховання гетьмана Богдана Хмельницького.

В одній зі стін церкви і нині є вхід, що веде нагору до хорів. Що приховує протилежна стіна, з’ясовує і архітектор-реставратор Володимир Бевз.

Завідувачка Суботівським історичним музеєм Надія Кукса розповідає, археологічні дослідження у храмі не перешкоджають його роботі.

Зі слів Лариси Виногродської, після завершення досліджень зондажі замажуть, а стіни вирівняють. Наступним етапом для археологів буде дослідження підлоги храму, де торік геосканер зафіксував пустоти, які вказують на ймовірне поховання гетьмана Хмельницького.