Археологи і науковці радять створити під Поштовою площею у столиці підземний музей, ідентичний “Підземеллю Ринку” у Кракові

фото: Народний оглядач Підземелля ринку у Кракові
фото: Народний оглядач
Підземелля ринку у Кракові

У Києві під Поштовою площею можна зробити музей, як у Кракові “Підземелля Ринку”, стверджують деякі дослідники і археологи, повідомляє сайт Народний оглядач.

чні будинки, лавки, кам’яну мостову, цвинтар і безліч різноманітних предметів. Так народилася ідея створити на тому місці музей, який відкрився за п’ять років.

Кілька років тому у Києві на Поштовій площі під час реконструкції наштовхнулися на вулицю 11-12 сторіччя. За словами директора Центру археології Києва Михайла Сагайдака, знайдено цікавий археологічний комплекс, загалом – 11 поховань. Вчені висловлюють гіпотези, що саме цими відкопаними ландшафтами люди йшли до місця Хрещення Русі. Тут відбулося зародження українців, а відтак це сакральне місце для держави.

Саме так було і в Кракові, коли під головною площею міста знайшли залишки середньовічного Кракова.

У 2005 р. на Ринковій площі почалися розкопки, які передували будівельним роботам – планувалося замінити мощення. Але все виявилося складніше: знайшли середньовічні будинки, лавки, кам’яну мостову, цвинтар і безліч різноманітних предметів.

Так народилася ідея створити на цьому місці музей, який відкрився у 2010 році. Музей так і називається – «Підземелля Ринку» (пол. Podziemia Rynku).

Фактично, це – такий собі підземний лабіринт площею близько 4 тис. кв. метрів, у якому розташовані понад 5 тисяч експонатів.

Враження посилюють сучасні методи представлення інформації: голограми, анімовані картини польських королів, вже не кажучи про сенсорні екрани, на яких можна прочитати про той чи інший об’єкт польською, англійською, німецькою, іспанською, італійською і російською мовами.

Для дітей тут є ігрова кімната з механічним театром «Легенда старого Кракова».