Арестович заявив про дані, що можуть змінити картину “вагнергейту” (Відео)

Операція українських спецслужб з затримання російських найманців, які воювали проти України на Донбасі, в 2020 році була перенесена тричі і щоразу з ініціативи Бурби.

Про це радник глави Офісу Президента України Олексій Арестович заявив 25 листопада в ефірі телеканалу “1+1”.

За його словами, перенести фінал проведення спецоперації з 25 липня на пізніший термін хотів сам тодішній глава ГУР Міноборони через недостатню готовність її провести.

Радник глави Офісу Президента України стверджує, що Василь Бурба сам спланував цю операцію і сам санкціонував переїзд підозрюваних “вагнерівців” з РФ у Білорусь без санкції на те Президента України.

"Згідно з міжнародним законодавством, захопленим громадянам іншої країни протягом декількох годин має бути пред'явлене звинувачення або підозра, і лише після цього треба було затримувати. Це було не готово. Василь Бурба 24 липня, за свідченням цих офіцерів, приїжджає у Службу безпеки і каже: "У нас нічого не готово, переносимо операцію". Її неможливо реалізувати 25 липня, як вона була спланована ним самим", - сказав Арестович про Бурбу.

За словами радника глави Офісу Президента України, через такі дії Бурби українська прокуратура була змушена терміново шукати підстави для пред'явлення обвинувачень "вагнерівцям", щоб у разі успіху спецоперації не відпустити їх через відсутність доказів протиправної діяльності на Донбасі.

Читайте також: Розслідувач Bellingcat Грозєв назвав критичний момент зриву спецоперації затримання “вагнерівців” (Відео)

Нагадаємо, раніше екс-глава ГУР Міноборони України Василь Бурба заявляв, що перенесення спецоперації з затримання "вагнерівців" з 25 липня 2020 року на 5 днів відбулося після його розмови з главою Офісу Президента України.

Більше подробиць - у прямій мові Олексія Арестовича у відео ТСН