Арбітражний суд Лозанни виніс рішення щодо скасованої гри збірних України і Швейцарії у Лізі Націй

Збірна України на тренуванні у Швейцарії за кілька годин до скасування матчу

Технічну поразку України у матчі, що не відбувся 17 листопада 2020 року в Швейцарії через коронавірус, Спортивний арбітражний суд Лозанни залишив у силі.

Про таке рішення арбітражного суду офіційно повідомила сьогодні на своєму сайті Українська асоціація футболу.

“Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS) залишив у силі рішення Контрольно-дисциплінарного комітету УЄФА щодо скасованого поєдинку Ліги націй сезону-2020/2021 Швейцарія – Україна, який мав відбутися 17 листопада 2020 року.

Разом із тим, у своїй ухвалі CAS відзначив: "У матеріалах немає конкретних доказів, які підтверджують, що апелянт (УАФ - ред.) не діяв відповідно до протоколу, або що він був іншим чином недбалим або необережним у захисті гравців від COVID-19. Ніхто просто не міг передбачити або спрогнозувати дії місцевих швейцарських органів влади у зв'язку з їхнім рішенням про карантин. Будь-яка національна збірна команда могла зіткнутися із ситуацією, яку можна порівняти із ситуацією з УАФ, що також демонструє справа Норвегії. Відповідно, апелянт не винен, а є ще однією випадковою жертвою пандемії COVID-19", - дослівно сказано в повідомленні Української асоціації футболу.

Читайте також: У футболістів збірної України підтвердили Covid-19. Матч Ліги націй УЄФА під загрозою

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, матч Ліги націй у день гри 17 грудня 2020 року скасувало УЄФА за поданням санітарного лікаря кантону Швейцарії. Підставою стали 4 позитивні тести на Covid-19 у збірній України.

Читайте також: Збірна України зі збірною Швейцарії у матчі Ліги націй УЄФА сьогодні не зіграє

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко заявляв, що в команди достатньо гравців з негативними тестами, щоб вийти на поле. Однак швейцарський санітарний лікар відправив на карантин збірну України повним складом.

Читайте також: Двома автобусами до літака: подробиці вильоту збірної України з карантину у Швейцарії (Фото)

18 листопада українські футболісти повернулись до Києва і ще в аеропорту здали ПЛР-тести. Наступного дня стало відомо, що жоден із тестів українських збірників не дав позитивного результату.

Читаайте також: Став відомий результат ПЛР-тестів збірної України після повернення з карантину у Швейцарії

Обидві збірні висловлювались за те, щоб таки зіграти цей матч. 25 листопада УЄФА було прийняте рішення у скасованому матчі Ліги націй між збірними України і Швейцарії нашій збірній присудили технічну поразку, зарахувавши збірній Швейцарії 3 очки. В УАФ заявили, що оскаржать це рішення в спортивному арбітражному суді Лозанни.

Читайте також: УЄФА вирішила долю скасованого матчу між збірними України і Швейцарії. УАФ оскаржить рішення