Апеляційний суд не змінив запобіжний захід екс-меру Слов’янська Штепі на домашній арешт

ШтепаСуд також задовольнив скаргу прокуратури в частині доопрацювання обвинувального висновку проти Штепи.

Апеляційний суд Харківської області не задовольнив апеляційну скаргу захисту екс-мера Слов’янська Нелі Штепи і відмовився змінити їй запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт, пише “Інтерфакс-Україна“.

“Апеляційну скаргу захисників Дроздової, Дейниченка, Боброва залишити без задоволення… Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає”, – сказано у резолютивній частині ухвали суду.

Разом з тим суд задовольнив апеляційну скаргу звинувачення і скасував ухвалу Червонозаводського райсуду Харкова в частині повернення обвинувального висновку щодо Штепи прокурору для усунення недоліків.

Крім того, суддя визначив призначити новий судовий розгляд у суді першої інстанції на стадії підготовчого засідання. Мотивувальна частина ухвали буде оголошена в п'ятницю, 16 січня.

Читайте також. Нелі Штепі ніякої амністії не буде, вона «відчинила двері Слов’янська» для бойовиків — Геращенко

Як пише агентство, судове засідання проходило за відсутності Штепи, оскільки вона сама ніяких апеляційних скарг на ухвалу суду першої інстанції не подавала.

"Коли ми отримаємо на руки повний текст рішення суду, ми будемо звертатися в Європейський суд з прав людини. Ми, як і суд першої інстанції, вважаємо, що обвинувальний акт слід направити в прокуратуру для усунення недоліків, оскільки ці недоліки мають місце. Разом з тим ми вважаємо, що суд першої інстанції передчасно прийняв рішення про продовження запобіжного заходу нашої підзахисної", - заявив адвокат Штепи В'ячеслав Дейниченко.

За словами прес-секретаря прокурора Харківської області Віти Дубовик, чинне законодавство передбачає лише один запобіжний захід для підозрюваних у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також створення терористичних груп чи організацій.

Читайте також. За потурання сепаратистам екс-мер Слов’янська може сидіти у в’язниці до кінця життя

"Позиція прокуратури однозначна: існуючий Кримінальний процесуальний кодекс з усіма змінами, які були внесені до нього восени 2014 року, передбачає лише одну міру запобіжного заходу для громадян, підозрюваних за тими статтями, за якими підозрюється Неля Штепа: утримання під вартою... Прокуратура вважає, що обвинувальний акт відповідає кримінально-процесуальному законодавству України і що він може розглядатися у суді першої інстанції вже по суті", - заявила Дубовик.

Нагадаємо, Штепа була арештована 13 липня. Їй оголошена остаточна підозра у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи або організації) Кримінального кодексу України. Максимальна санкція зазначених статей - довічне ув'язнення.

Читайте аткож. Захист екс-мера Слов’янська вимагає визнати її потерпілою через перебування в полоні (Відео)

11 липня Штепу затримала міліція, а 14 липня щодо неї було обрано запобіжний захід у вигляді арешту.