Антиукраїнських книг з Росії в Україну більше не постачатимуть – Порошенко підписав закон

Порошенко підписує документ майже прямоНа ввезення до України надрукованих у Росії книг тепер діятиме ситема, що потребує віповідних дозволів.

Президент України підписав відповідний закон, що його 8 грудня прийняла Верховна Рада.

Як ідеться на сайті парламенту, документ повернутий у ВР з підписом Президента.

Читайте також: Антиукраїнські книги з Росії до України не возитимуть — ВР прийняла закон

Законом встановлює, що видавнича продукція, що має походження (виготовлена) та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та поширена на її території за наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше ніж 10 примірників. Дозволи видаватиме центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику в інформаційній сфері. Цей самий орган вестиме реєстр видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження в Україні, забезпечуватиме його розміщення на своєму офіційному веб-сайті та єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Аналіз та оцінку видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України, здійснює експертна рада вище зазначеного уповноваженого органу, яка формується з представників органів державної влади, галузевих асоціацій, спілок, громадського експертного середовища, видавців, провідних діячів культури, мистецтва, науки і освіти, соціальних психологів, медіаекспертів та інших фахівців інформаційної сфери.

Передбачається і покарання для порушників цього закону - штраф.

Розповсюдження на території України видавничої продукції, яка походить (виготовлена) та/або ввозиться з території РФ, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу тягне за собою застосування до розповсюджувачів такої продукції адміністративно-господарських санкцій у формі накладання адміністративно-господарського штрафу у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожний випадок такого поширення, вчиненого вперше, та в розмірі 50 мінімальних зарплат - за кожний наступний випадок такого розповсюдження.