Антикорупційний суд виправдав ексміністра інфраструктури Омеляна

Володимир Омелян. Фото – сторінка у ФБ

Вищий антикорупційний суд виправдав колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якого САП обвинувачувала у діях, що призвели до 30,4 млн грн збитків держбюджету.

Як повідомляє ВАКС, сьогодні колегія суддів виправдала Омеляна, не знайшовши складу злочину.

“Колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила виправдувальний вирок та визнала невинуватим колишнього міністра інфраструктури України у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 211 КК України, у зв’язку з відсутністю в його діях складу злочину”, – йдеться в повідомленні.

На апеляцію цього рішення суд дав 30 днів.

"Із повним текстом вироку та мотивами суду можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером 991/9129/20", - додали у ВАКС.

Як нагадує "Слово і діло", за версією обвинувачення, Омелян як міністр інфраструктури у 2017 році видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Один із цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна рада, а не міністр.

До того ж, Міністерство фінансів виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів в державний бюджет. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово.

Зрештою, рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтвердила Держаудитслужба та судова експертиза. Згодом, Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.